Зв'язок з нами

COVID-19

Євросоюз назвав неможливою передачу вакцини бідним країнам

Євросоюз назвав неможливою передачу вакцини бідним країнам

Євросоюз назвав неможливою передачу вакцини бідним країнам

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що не бачить можливості для жертвування вакцини від коронавірусу біднішим країнам, бо ЄС сам отримує їх недостатньо.

Про це вона сказала в інтерв’ю німецькій Funke Media Gruppe, повідомляє n-tv. «Зараз є надзвичайний тиск у країнах-членах, щоб вони самі отримали вакцини», – пояснила єврочиновниця. При цьому вона нагадала, що й так ЄС надав 2,2 млрд євро міжнародній ініціативі COVAX, яка передала біднішим країнам вже 30 мільйонів доз вакцин.

Урсула фон дер Ляєн додала, що механізм ЄС з пожертвування вакцин напряму іншим країнам запуститься тільки тоді, коли ситуація з вакцинами покращиться в самому ЄС.

Нагадаємо, Євросоюз виступає проти передачі вакцини іншим країнам до того, як у нього з’явиться її надлишки. Однак в грудні з ініціативи французького уряду був розроблений план передачі 5% отриманих вакцин проти COVID-19 бідним країнам.

Нагадаємо, на початку року Зеленський дорікнув Євросоюзу в тому, що той не ділиться вакциною з партнерами.

Раніше міністри закордонних справ 13 країн-членів Європейського Союзу закликали Європейську комісію поділитися ковід-вакцинами із найближчими сусідами – Балканськими країнами та Україною. В ЄК вже відповіли, що шукають шлях, як це зробити.

Румунія, яка отримала вакцину від коронавірусу в рамках загальної програми щеплення Євросоюзу, вирішила передати 200 тисяч доз препарату Молдові.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня