Зв'язок з нами

СВІТ

Євросоюз нагадав Росії про виконання Мінських домовленостей

Євросоюз нагадав Росії про виконання Мінських домовленостей

Євросоюз нагадав Росії про виконання Мінських домовленостей

Євросоюз нагадав Росії, що Мінський комплекс заходів передбачає відновлення Україною повного контролю над усією протяжністю її кордону з РФ.

«Мінський комплекс заходів включає зобов’язання щодо відновлення Україною повного контролю над усім своїм міжнародним кордоном. Таким чином, ефективний та всебічний моніторинг цього кордону є невід’ємною частиною стійкого політичного врегулювання конфлікту», – йдеться у заяві ЄС, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 3 червня, передає «Укрінформ».

На цьому тлі у Євросоюзі вказали про свою підтримку розширення спостережної місії ОБСЄ на усі прикордонні пункти на російсько-українському державному кордоні, а також для контролю території між цими пунктами

У цьому зв’язку у ЄС також висловили розчарування, що «через позицію Російської Федерації не вдалося досягти консенсусу щодо звичного продовження на чотири місяці мандату Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску у «Гуково» та «Донецьк». Продовження з ініціативи РФ мандату місії лише на два місяці «негативно позначиться на плануванні операцій та ефективному управлінні Місії та є кроком назад з точки зору пошуку стійкого мирного врегулювання конфлікту».

Окремо у Євросоюзі заявили, що шкодують з приводу того, що Росія, через два місяці після незвичного нарощування військ біля кордону з Україною та в окупованому Криму, досі не взяла участь у механізмах зниження ризиків за Віденським документом. Євроспільнота також поновила заклик до РФ виконати її ж зобов’язання за цим документом ОБСЄ від 2011 року.

Раніше Зеленський увів в дію рішення РНБО щодо цифрової телемережі Multiplex.

Президент України Володимир Зеленський підвів підсумки останнього засідання Ради національної безпеки і оборони. Глава держави оголосив про введення санкцій проти 111 іноземних громадян, яких вважають кримінальними авторитетами і 557 «злодіїв в законі».

В Офісі президента повідомили, що в травні-червні в Україні планують провести понад сто аукціонів великої і малої приватизації. Це допоможе державі залучити ще масштабніші інвестиції.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня