Зв'язок з нами

СВІТ

Європарламент ухвалив резолюцію про санкції проти олігархів Путіна і «Північного потоку-2»

Європарламент ухвалив резолюцію про санкції проти олігархів Путіна і «Північного потоку-2»

Європарламент ухвалив резолюцію про санкції проти олігархів Путіна і «Північного потоку-2»

Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка закликає країни Євросоюзу запровадити жорсткі санкції проти Росії за арешт опозиціонера Олексія Навального.

Як повідомляє Європарламент, в резолюції, прийнятій 581 голосом за, 50 проти і 44 утрималися, парламентарії закликають держави-члени ЄС зайняти активну позицію щодо арешту Олексія Навального і багатьох його прихильників і «значно посилити санкції відносно Росії». Зокрема пропонується зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2» і запровадити санкції проти:
• «фізичних і юридичних осіб», причетних до рішення про позбавлення волі Олексія Навального;
• російських олігархів, «пов’язаних з режимом»;
• членів найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна;
• російських пропагандистів, у яких є активи в Євросоюзі і які можуть відвідувати ЄС.

Депутати Європарламенту також підкреслюють, що ЄС більше не повинен бути гостинним притулком для російських капіталів сумнівного походження. Додаткові обмежувальні заходи також можуть бути прийняті у відповідності з новим режимом глобальних санкцій ЄС в області прав людини.

Зазначимо, що Рада ЄС, яка має повноваження запроваджувати такі санкції, може цю резолюцію проігнорувати або запровадити символічні санкції, як це було після отруєння Навального. Сам російський опозиціонер тоді просив покарати не російських спецслужбістів, які його труїли, а олігархів Путіна, що грабують російський народ.

Про це Навальний сказав у своєму виступі на засіданні комітету з міжнародних справ Європарламенту, відповідаючи на питання, чи можна якимось чином переконати жителів Росії, що санкції, які вводить ЄС, спрямовані не проти громадян РФ. «Поки що ми не бачимо спроб боротися з ними (олігархами). Коли Усманов, Абрамович в Росії будуть знати, що їх викинули з Європи, це буде свято на вулицях російських міст», – вказав політик.

Раніше глави МЗС країн ЄС погодились накласти санкції на фізосіб і компанії з РФ за отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Відповідний список та докази злочину подали Франція та Німеччина.

Сам Навальний напередодні, передбачаючи подібний м’який варіант із санкціями, назвав їх «ритуальними». Він же закликає ЄС до персональних санкцій проти людей з найближчого оточення Путіна, а не рядових виконавців. «Я не хочу ніякого «списку Навального», не потрібен ніякий безглуздий «список Навального». Потрібен список Путіна, список тих людей, які пограбували громадян Росії», – сказав політик.

 

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня