Зв'язок з нами

COVID-19

Єврокомісія закликала держави перевіряти стічні води для боротьби з коронавірусами

Єврокомісія закликала держави перевіряти стічні води для боротьби з коронавірусами

Єврокомісія закликала держави перевіряти стічні води для боротьби з коронавірусами

Європейська комісія закликає всі держави-члени ЄС в майбутньому перевіряти стічні води на наявність коронавірусів. Це необхідно з огляду на боротьбу з пандемією COVID-19.

Про це повідомляє DW.

«Важливо, щоб країни ЄС якомога швидше встановили ефективні системи моніторингу стічних вод і забезпечили негайне надходження відповідних даних органам охорони здоров’я», – сказав єврокомісар з питань навколишнього середовища Віргініюс Сінкявічюс в інтерв’ю німецькому виданню Welt am Sonntag.

Єврокомісар додав, що повинні бути використані всі наявні можливості для виявлення вірусу і його варіантів.

«Контроль за стічними водами може бути економним, швидким і надійним джерелом інформації про поширення вірусу і його варіантів серед населення», – зазначив Сінкявічюс.

Система моніторингу стічних вод може бути створена в термін до шести місяців, переконаний єврокомісар. В цьому випадку державам досить запустити додатковий допоміжний інструмент моніторингу для прийняття рішень державними органами охорони здоров’я.

У містах і великих громадах повинні приймати по можливості дві проби із стічних вод в тиждень, і якщо вірус в них відсутній, то можна говорити про те, що це регіон з низьким ризиком поширення вірусу, пояснив Сінкявічюс.

Єврокомісар зазначив досвід Барселони, влада якої здійснює забір проб стічних вод для аналізу ситуації з вживанням наркотиків.

Раніше в Польщі зафіксували перші випадки зараження «індійським» штамом COVID-19. Хворобу діагностували у дипломата, евакуйованого з Індії і його сім’ї.

В Україні за минулу добу, 2 травня, зареєстрували 2,7 тисячі нових випадків зараження COVID-19. Захворіли 116 дітей і 23 медпрацівника.

Міністерство охорони здоров’я вирішило збільшити інтервали між першим і другим щепленням вакциною AstraZeneca з 4 до 12 тижнів. Дослідження показали, що так захист буде максимальною.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня