Зв'язок з нами

ЄС ввів нові правила торгівлі товарами подвійного призначення

ЄС ввів нові правила торгівлі товарами подвійного призначення

ЄС ввів нові правила торгівлі товарами подвійного призначення

Європейський союз відновив правила експортного контролю торгівлі товарами подвійного призначення. Жорсткий контроль дозволить запобігати порушенням прав людини, з огляду на останні технологічні розробки.

Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС, пише «Європейська правда».

«Сьогодні Рада прийняла регулювання, яке модернізує систему ЄС з контролю за експортом, брокерською діяльністю, технічною допомогою, транзитом і передачею предметів подвійного призначення. Це товари, програмне забезпечення та технології, які можна використовувати як в цивільних, так і у військових цілях», – йдеться в повідомленні.

«Ми вітаємо нові правила ЄС щодо експорту товарів подвійного призначення, які надають права людини та вагу, яку вони заслуговують. Жорсткий контроль дозволить нам запобігати порушенням прав людини і при цьому йти в ногу з останніми технологічними розробками», – прокоментував міністр фінансів Португалії і голова ради ЄС Жуан Леао.

Нові правила дозволять посилити контроль за більш широким спектром технологій подвійного призначення і координацію між державами-членами і Єврокомісією на підтримку ефективного застосування контролю на всій території ЄС.

Компанії отримають важливу роль в усуненні ризиків для міжнародної безпеки, які іноді виникають через товари подвійного призначення. Після схвалення нових правил Європейським парламентом і Радою ЄС регулювання буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС і вступить в силу через 90 днів.

Раніше Європейський союз на півроку продовжив санкції проти Росії через окупацію Криму.

З 24 березня ЄС посилив правила експорту вакцини від коронавируса. Ізмeненія не торкнуться пoставок в рaмках мeждународного мeханізма COVAX.

Європейська комісія рекомендувала країнам ЄС відкрити в’їзд для іноземних туристів. Єдиною умовою є вакцинація від COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня