Зв'язок з нами

СВІТ

ЄС та США планують оголосити союз проти Росії та Китаю

ЄС та США планують оголосити союз проти Росії та Китаю

ЄС та США планують оголосити союз проти Росії та Китаю

На саміті Євросоюз-США 15 червня Брюссель та Вашингтон виступлять із спільною заявою, у якій оголосять про об’єднання зусиль для протидії Росії і Китаю. На наступний день Байден зустрічатиметься із Путіним.

Як повідомляє агентство Bloomberg, яке вже ознайомилося із текстом цієї заяви, вона була підготована європейською стороною і спрямована на узгодження до Вашингтона. Підписати документ планується 15 червня на саміті Євросоюз-США. Він зокрема передбачає тісне співробітництво ЄС та США по всьому спектру загальних проблем, а головне – протидії РФ та Китаю.

«Ми єдині в нашому принциповому підході до Росії, і будемо рішуче реагувати на її повторювану модель негативної поведінки і зловмисної діяльності», – йдеться у заяві. Сторони також можуть домовитися про поглиблення економічного співробітництва і оголосити про намір спільно протидіяти тиску Росії на громадянське суспільство, опозицію та незалежні ЗМІ.

Крім того, сторони будуть «тісно консультуватися і співпрацювати з усього спектру загальних проблем і можливостей в рамках наших відповідних аналогічних багатогранних підходів до Китаю».

У заяві також викладено, як обидві сторони можуть подолати торговельні суперечки епохи експрезидента США Дональда Трампа, зокрема в області тарифної політики.

У проєкті спільної заяви обидві сторони обіцяють об’єднати зусилля для запобігання і мирного врегулювання конфліктів, підтримувати верховенство закону і міжнародного права, просувати права людини для всіх.

Ще одним пунктом майбутніх домовленостей є кліматичні цілі та зниження викидів парникових газів. Сторони можуть взяти на себе зобов’язання щодо стимулювання «зеленого переходу» в бідних країнах, збільшення фінансування боротьби зі зміною клімату, обмеження інвестицій у викопне паливо.

«Саміт дозволить ЄС і США підтвердити тверду прихильність світовому порядку, заснованому на міжнародних правилах, зокрема шляхом зміцнення багатосторонніх інституцій та співробітництва в галузі зовнішньої політики і політики безпеки», – йдеться в проєкті.

Нагадаємо, перша зустріч президентів США і РФ Джо Байдена та Владіміра Путіна відбудеться 16 червня у Женеві (Швейцарія). Цю інформацію офіційно підтвердили у Кремлі та Білому домі.

Білий дім уже відправив до Женеви радника з національної безпеки Джейка Саллівана для зустрічі із російським колегою.

Президент США Джо Байден збирається підняти на зустрічі з Путіним в Женеві 16 червня питання України і Білорусі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня