Зв'язок з нами

СВІТ

ЄС обіцяє відповісти на російські санкції

ЄС обіцяє відповісти на російські санкції

ЄС обіцяє відповісти на російські санкції

Європейський Союз засудив російські санкції проти європейських чиновників та заявив, що це рішення показує прагнення РФ до конфронтації. ЄС залишає за собою право вжити заходів у відповідь на дії Росії, сказано у заяві президента Європейської ради Шарля Мішеля, глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен, та очільника Європарламенту Девіда Сассолі.

«Ми найрішучішим чином засуджуємо рішення влади Росії заборонити восьми громадянам Європейського Союзу в’їзд на територію Росії. Ця дія є неприйнятною, не має ніяких юридичних підстав і абсолютно необгрунтована. Вона націлена безпосередньо на Європейський Союз, а не тільки на окремих осіб. Це рішення є останньою яскравою демонстрацією того, як Російська Федерація вибрала конфронтацію з ЄС замість того, щоб погодитися виправити негативну траєкторію наших двосторонніх відносин. ЄС залишає за собою право вжити відповідних заходів у відповідь на рішення російської влади»

— Заява лідерів ЄС щодо санкцій РФ

Рішення РФ також засудили у МЗС Німеччини, зазначивши, що на відміну від заходів, введених ЄС у березні проти російських чиновників за порушення прав людини, заходи, вжиті Росією, по суті необґрунтовані, передає Reuters.

«Вони сприяють подальшому напруженню відносин з Росією непотрібним чином», – сказав представник МЗС Німеччини.

Нагадаємо, 30 квітня РФ ввела санкції проти восьми представників Євросоюзу, в тому числі глави Європарламенту Давида Сассолі. У МЗС Росії відзначили, що це були дзеркальні заходи на введення санкцій для російських громадян.

ЄС запровадив персональні санкції проти Росії у березні 2021 року у відповідь на ув’язнення опозиціонера Олексія Навального.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня