Зв'язок з нами

ГРОШІ

Яблука знову подорожчають: українцям назвали причину

Яблука знову подорожчають: українцям назвали причину

Яблука знову подорожчають: українцям назвали причину

Оптові ціни на яблука в другій половині лютого перевищували 20 грн/кг.

В Україні за рік ціни на яблука зросли майже на чверть. У другій половині лютого ціни на яблука в залежності від сорту досягали 21 грн/кг за оптовими цінами, повідомляють аналітики EastFruit.

«На даний момент ціни на яблука в Україні вже перевищили рівень минулого року в середньому на 23%. За словами садівників, запаси яблук у сховищах досить швидко закінчуються завдяки стабільному попиту, що лише провокує подальше зростання цін. При цьому більшість українських садівників вже встигли реалізувати практично весь урожай яблук ще в січні», – сказано в повідомленні.

Експерти підкреслюють, що в першу чергу дорожчають фрукти експортної якості.

«Саме на цей час підвищення цін на яблука експортної якості в Україні, на тлі поступового скорочення запасів, може пройти максимально безболісно для місцевих садівників», – наводяться в повідомленні слова аналітика Олександра Хорева.

За його словами, зовнішні покупці, особливо в країнах Близького Сходу, ще деякий час будуть зацікавлені саме в поставках яблук з боку європейських країн. Але триватиме це недовго, і в сезон почнуть входити виробники з південної півкулі, зокрема ПАР, і рейтинг міжнародних постачальників яблук до початку березня 2021 року кардинально зміниться.

Що цьому передувало

За перше півріччя 2020 року Україна збільшила імпорт свіжих ягід і фруктів.

Станом на 29 вересня 2020 року ціни на яблука в Україні були найвищими за останні три роки. У січні 2021 року експерти прогнозували зростання цін на яблука.

Читайте також:

За рік в Україні істотно подорожчали тютюнові вироби, дещо зросли ціни на пиво і горілку. А вино непомітно, але все ж подешевшало.

Експортні котирування на сиру соняшникову олію з України виросли до рівня в $1300 за тонну FOB, що стало новим 4-річним максимумом.

На Україну чекає новий експортний рекорд зернових. За результатами цього маркетингового року наша країна отримає більше доходу від експорту, ніж минулого, повідомляють в Українській зерновій асоціації.

Україна з початку поточного року станом на 25 січня вичерпала виділені на 2021 рік квоти на безмитні поставки меду, виноградного та яблучного соків до країн Європейського Союзу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня