Зв'язок з нами

СВІТ

Греція повторила вимогу багатомільярдних репарацій до Німеччини

Греція повторила вимогу багатомільярдних репарацій до Німеччини

Греція повторила вимогу багатомільярдних репарацій до Німеччини

Уряд Греції відновив вимогу переговорів з Німеччиною щодо репарацій воєнного часу напередодні 80-ї річниці вторгнення німецьких військ у Грецію у Другій світовій війні.

«Питання залишається відкритим, поки наші вимоги не будуть задоволені. Ці вимоги є дійсними та активними, і вони будуть заявлені будь-якими способами», – заявив представник МЗС Греції Александрос Папайоанну, повідомляє DW.

Востаннє Греція офіційно закликала до переговорів у 2019 році під керівництвом лівого прем’єр-міністра Алексіса Ципраса. Але уряд нинішнього консервативного прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса заявив у січні 2020 року, що Афіни все ще вважають це питання відкритим, хоча досі він утримувався від тиску на Берлін з цього питання.

Грецька парламентська комісія оцінила вартість збитків, заподіяних нацистською Німеччиною в Греції під час війни, в 289 млрд євро.

Після вторгнення в Грецію 6 квітня 1941 року німецькі збройні сили здійснювали численні воєнні злочини в країні, під час конфлікту загинули десятки тисяч мирних жителів.

Німеччина заявила, що вважає питання репарацій вирішеним за допомогою так званої угоди «Два плюс чотири», підписаної в 1990 році, яка дозволила об’єднаній Німеччині стати повністю суверенною наступного року. Підписали договір колишні Східні та Західні Німеччини та колишні окупаційні держави – Франція, США, Велика Британія та Радянський Союз.

Відшкодування у документі прямо не згадувалося. Такі країни, як Греція та Польща, які зазнали вторгнення Німеччини під час війни, не були включені в переговори щодо договору.

У доповіді Бундестагу в 2019 році було встановлено, що претензії Греції мають юридичну вагу, і позиція уряду названа «прийнятною», але «ні в якому разі не обов’язковою» за міжнародним правом.

Читайте також:

У 2020 році лідер правлячої польської партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що Росія зобов’язана виплатити компенсацію за шкоду, завдану Польщі під час Другої світової війни.

Раніше у парламентській групі польського Сейму, що займається оцінкою втрат країни у Другій світовій, назвали суму компенсацій, які Польща має отримати від Німеччини. Це  $900 млрд репарацій.

А у німецькому місті Айхштеті католицька церква вибачилася за спалення «відьом» через 400 років.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня