Зв'язок з нами

COVID-19

Глобальна угода з охорони здоров’я: Україна приєднається до майбутнього документу

Глобальна угода з охорони здоров’я: Україна приєднається до майбутнього документу

Глобальна угода з охорони здоров’я: Україна приєднається до майбутнього документу

Лідери Європейського Союзу та Всесвітньої організації охорони здоров’я запропонували виробити після пандемії глобальну угоду з охорони здоров’я. Також до цієї пропозиції приєдналася і Україна.

У спільному документі лідерів країн, опублікованому на сайті Європейської Ради йдеться, що країни повинні бути більш підготовленими, щоб прогнозувати, запобігати, виявляти, оцінювати та ефективно реагувати на пандемії, забезпечуючи високий рівень координації.

«Пандемія COVID-19 стала різким і болючим нагадуванням про те, що ніхто не є у безпеці, поки всі не будуть у безпеці», – йдеться у спільній заяві.

Як зазначається, договір буде заснований на Статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я та, із залученням ключових організацій у цій сфері, підтримуватиме принцип «здоров’я для всіх».

«Тому ми вважаємо, що країни повинні разом працювати над новим міжнародним договором про готовність до пандемії та реагування на неї», – заявили лідери країн та організацій.

Основна мета цього договору полягатиме:

  • в заохоченні загальнодержавного підходу та участі всього суспільства;
  • зміцненні національних, регіональних і глобальних спроможностей;
  • стійкості до майбутніх пандемій.

Це включає значне розширення міжнародного співробітництва для поліпшення, наприклад, систем сповіщення, обміну даними. Це також має включати визнання підходу «Єдине здоров’я», який пов’язує здоров’я людей і тварин з нашою планетою.

Цю заяву, зокрема, підписали президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Євроради Шарль Мішель, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, гендиректор ВООЗ Аданом Гебреєсус.

Нагадаємо, раніше ВООЗ заявила про перевірку нової версії виникнення коронавірусу на ще одному продовольчому ринку в китайському місті Ухань. Встановити зв’язок між «нульовим пацієнтом» і ринком «Хуанань» у результаті досліджень, не вдалося.

Також експерти ВООЗ не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге не виключив, що пандемія коронавіруса закінчиться на початку 2022 року.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня