Зв'язок з нами

ГРОШІ

Глава уряду розповів, коли можна буде скористатися іпотекою під 5%

Глава уряду розповів, коли можна буде скористатися іпотекою під 5%

Глава уряду розповів, коли можна буде скористатися іпотекою під 5%

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував нову програму доступної іпотеки під 5% річних. Житловий кредит зі зниженими ставками можна буде оформити у другій половині 2021 року.

Про це Денис Шмигаль розповів під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді».

«У нас є намір в першій половині 2021 року попрацювати і створити можливість фінансового лізингу та іпотеки під 5%», – сказав Шмигаль.

Кабмін розробить нову програму разом з Національним банком України. Також прем’єр-міністр нагадав, що з березня 2021 року запрацює урядова програма «Доступна іпотека», яка спрощує доступ до кредитів і дає ставку до 7%.

«Звичайно, для окремих категорій громадян ставку потрібно знижувати ще більше», – сказав Шмигаль.

У жовтні 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію щодо стягнення майна громадян України, наданих як забезпечення кредитів в інвалюті». Він передбачає заборону на стягнення майна по валютній іпотеці.

Кредити на покупку житла в рамках програми доступної іпотеки будуть видаватися за ставками від 5 до 7%, і вони не будуть змінюватися весь період кредитування.

В Україні з літа 2020 року суттєво пожвавився запит на іпотечне кредитування. Про це повідомила Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня