Зв'язок з нами

COVID-19

Глава МОЗ назвав точну дату запровадження українських COVID-паспортів

Глава МОЗ назвав точну дату запровадження українських COVID-паспортів

Глава МОЗ назвав точну дату запровадження українських COVID-паспортів

Українські паспорти вакцинації почнуть діяти починаючи з 1 липня. Їхні власники матимуть деякі привілеї.

Про це повідомив глава МОЗ Віктор Ляшко, передає Україна 24.

«Ми анонсували їх на 1 липня. Зараз цим питанням активно займається Міністерство цифрової трансформації з відповідними підрозділами МОЗ. Водночас ті, хто отримав два щеплення, тобто завершив повний вакцинальний цикл, можуть отримати сьогодні міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації. Воно буде давати таке саме підтвердження того, що людина буде вакцинована», – вказав Ляшко.

Міністр також пообіцяв, що уряд розгляне зміни, які нададуть вакцинованим певні переваги. «Наступного тижня ми розглядатимемо зміни до постанови про карантин. Там також будемо вносити зміни, які даватимуть певні привілеї для вакцинованих людей», – сказав Ляшко.

Зазначимо, що наприкінці лютого головний санлікар України Віктор Ляшко запевнив, що в Україні не будуть розробляти імунні паспорти з даними про вакцинацію проти COVID-19. У майбутньому можлива видача довідок про щеплення від коронавірусу. У березні Ляшко повідомив, що українці зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, бо вакцина, яку використовують в Україні, сертифікована ВООЗ.

Як повідомлялось, ЄС буде видавати тим, хто отримав щеплення від коронавірусу, так звані «сертифікати вакцинації». Але це буде медичний документ, який не замінить «паспорт вакцинації» – його ЄС запровадить окремо. Ковід-паспорти ЄС запустить до літа.

У ВООЗ заявили, що дозвіл на вільні поїздки особам з паспортами вакцинації може спровокувати нову хвилю пандемії, оскільки вони можуть розповсюджувати коронавірус, хоч самі не хворіють.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня