Зв'язок з нами

ГРОШІ

«Газпром» відмовився збільшити транзит газу через Україну

«Газпром» відмовився збільшити транзит газу через Україну

«Газпром» відмовився збільшити транзит газу через Україну

Російський «Газпром» знову відмовився скористатися додатковими потужностями з прокачування газу через Україну на червень в обсязі 63,7 млн кубометрів на добу.

Про це повідомив глава української держкомпанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

«Попри високі ціни на газ в ЄС, «Газпром» не взяв участі в сьогоднішньому аукціоні на потужності з транзиту газу в обсязі 63,7 млн куб.м на добу на червень. Це б дозволило додатково поставити в Європу 2 млрд куб. м в червні, що прискорило б поповнення газу в європейських ПСГ (підземних сховищах газу – ред.)», – написав він.

Макогон вважає, що політика «Газпрому» зі штучного обмеження поставок до Європи вимагає уваги антимонопольного відомства Європейського Союзу.

«Україна була і залишається надійним транзитним партнером Європейського союзу», – підкреслив він.

Нагадаємо, 30 грудня 2019 року НАК «Нафтогаз України» і російський «Газпром» підписали новий контракт на транзит газу строком на 5 років.

Київ пропонував Москві підписати контракт на транспортування 60 млрд кубометрів російського газу до Європи протягом 10 років. При цьому у «Нафтогазі» не виключали, що Росія може взагалі не підписати новий контракт і це повністю заблокує транзит газу через Україну з 2020 року.

17 травня 2021 року «Газпром» викупив всю додаткову транзитну потужність української ГТС на червень обсягом 15 млн куб. м газу на добу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня