Зв'язок з нами

ГРОШІ

Газопостачальники не знизили річний тариф для населення та підвищили ціни

Газопостачальники не знизили річний тариф для населення та підвищили ціни

Газопостачальники не знизили річний тариф для населення та підвищили ціни

Постачальники газу не знизили річну ціну ресурсу для населення, встановлену з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року, а деякі навпаки – підвищили місячний тариф.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані моніторингу «Енергореформи».

Відповідно до моніторингу, річна цінова пропозиція газу, як і раніше, коливається від 7,8 грн/куб. м до 13,5 грн/куб. м (з ПДВ).

Зазначається, що найбільше (на 1,39 грн/куб. м) підвищило цінову пропозицію червня ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» – з 10,5 грн/куб. м до 11,89 грн/куб. м.

Водночас ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» підвищило тариф на червень до 11,77 грн/куб. м (у травні – 10,5 грн/куб. м), ТОВ «Волиньелектрозбут» – до 8,89 грн/куб. м (7,98 грн/куб. м), ТОВ «Закарпатенерго» – до 8,88 грн/куб. м (7,98 грн/куб. м), ТОВ «Газпромпостач» – до 11,2 грн/куб. м (10,2 грн/куб. м), ТОВ «Хмельницькенергозбут» – до 11,5 грн/куб. м (9,6 грн/куб. м).

«Єдиною компанією в переліку постачальників, що потрапили до моніторингу, яка знизила ціну газу на червень, є маріупольський постачальник ТОВ «Маргаз» – його пропозиція на перший літній місяць становить 8,75 грн/куб. м, у травні було 9 грн/куб. м.

Водночас, деякі компанії спочатку оголосили річний тариф відповідно до вимог регулятора 25 квітня, згодом відкоригували його в бік зменшення. Наприклад, згідно з інформацією на сайті ТОВ «ЕРУ людям» тариф із 1 травня становить 8,1 грн/куб. м, хоча спочатку був заявлений на рівні 10,18 грн/куб. м», – йдеться у повідомленні.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» встановило річний тариф для населення «фіксований» у розмірі 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без доставки).

Нагадаємо, найбільший постачальник газу – компанія «Йе Енергія» Дмитра Фірташа і майже 20 постачальників, що працюють під брендом «Твій Газзбут», встановили єдиний тариф для населення «Твій газ Річний» у розмірі 7,99 грн/куб. м (з ПДВ).

Раніше базовий річний тариф оголосило ТОВ «Торгова електрична компанія» («ТЕК», Київ), встановивши тариф у розмірі 10,8 грн/куб.м з ПДВ, без врахування транспортування, а також ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» – 13,5 грн/куб.м з ПДВ і транспортуванням.

Національний банк України очікує, що наступного літа вартість природного газу зросте вдвічі порівняно з літом 2020 року.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня