Зв'язок з нами

ГРОШІ

Газ у Європі подорожчав до $242/тис. куб.м – максимуму за майже два роки

Газ у Європі подорожчав до $242/тис. куб.м - максимуму за майже два роки

Газ у Європі подорожчав до $242/тис. куб.м – максимуму за майже два роки

Спотова ціна газу в Європі за один торговельний день додала відразу 9%, вийшовши на новий максимум за останні майже два роки.

Ціна газу на голландському хабі TTF (контракт «на добу вперед») з постачанням у середу зросла до $221 за тисячу кубометрів після минулого піку в $212 із постачанням у вівторок, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Це максимальне значення за останні 23 місяці – із 30 січня 2019 року.

Надходження газу до трубопровідної мережі Європи через термінали СПГ у грудні 2020 рік знижується проти грудня 2019 року на 42%. Це найбільш різке падіння за весь рік (в жовтні постачання знизилися на 30%, в листопаді – на 39%).

Європа активно витрачає запаси газу з підземних сховищ. Відбори грудня 2020 року майже вдвічі перевищують рівень вилучень аналогічного періоду минулого року. Наразі рівень заповнювання ПСГ Європи досяг 75,53%, що на 2,87 процентного пункту перевищує середній показник за попередні п’ять сезонів (72,66%). При цьому на початок сезону відбору цей розрив становив 6,75 пункту, на початок листопада – 4,91 пункту, на початок грудня – 4,59 процентного пункту.

Читайте також:

Нафтогазові компанії Північної Америки і Європи за січень-вересень 2020 списали активів на суму понад 145 млрд доларів. В умовах коронакризи в світі знижувалися ціни на нафту і попит на сировину.

Компанія «Нафтогаз України» з 1 січня 2021 року припинить підключення тарифного плану «Річний» для нових клієнтів. Споживачі, які використовують цей тариф, продовжать платити за газ за ціною, яка була зафіксована в момент підключення.

Згідно з постановою уряду, з січня ціна електроенергії для українців складе 1,68 грн за кВт-год на весь обсяг споживання, однак Кабмін зберіг плату за «нічним» та тризонним тарифами.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня