Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Глави МЗС України та Китаю обговорили поставки вакцин

Глави МЗС України та Китаю обговорили поставки вакцин

Фото: Слово і діло В останні роки Китай став головним торговельним партнером України

Кулеба попросив китайського колегу сприяти якнайшвидшому вирішенню поставок вакцин в Україну.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба в четвер, 21 січня, обговорив з китайським колегою Ван Ї поставки вакцин від коронавірусу, повідомляє прес-служба відомства.

Кулеба висловив подяку за надану урядом КНР протягом минулого року допомогу уряду України в боротьбі з пандемією COVID-19 і звернувся до китайського колеги з проханням сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт в Україну китайської вакцини проти коронавірусу.

“Ми розглядаємо питання співпраці щодо вакцини не просто як міжурядову угоду, а як взаємодію між народами Китаю та України”, – наголосив він.

У свою чергу Ван Ї запевнив у готовності КНР в подальшому надавати підтримку Україні в боротьбі з COVID-19, поки пандемія не буде повністю подолана.

Зазначається, що торік обсяг торгівлі між Україною та Китаєм зріс на 20% – до рекордних 15 млрд доларів.

Кулеба і Ван Ї обговорили плани українсько-китайських контактів на 2021 рік на всіх рівнях, включаючи найвищий. У цьому контексті міністр закордонних справ України поінформував китайського колегу про заходи щодо відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Міністри підтвердили взаємне запрошення здійснити робочі візити, коли обставини і обмеження пандемії COVID-19 це дозволять.

Як відомо, Україна домовилася про закупівлю майже 2 млн доз вакцин китайської компанії Sinovac. Дати поставок поки невідомі.

Китай два роки поспіль є головним торговим партнером України. У минулому році за 11 місяців товарообіг між країнами склав 13,7 млрд доларів. При цьому експорт зріс на 92% і склав 6,3 млрд доларів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня