Зв'язок з нами

Фото: РНБО займеться постачальниками через підвищення комунальних тарифів

Фото: РНБО займеться постачальниками через підвищення комунальних тарифів

Фото: РНБО займеться постачальниками через підвищення комунальних тарифів

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України розгляне питання «ускладнення економічної ситуації через підвищення тарифів на комунальні послуги». Для цього відомство просить у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля дані про власників газових і енергокомпаній.

Про це повідомляє Liga.net із посиланням на лист від секретаря РНБО Олексія Данилова.

Так, Данілов просить Шмигаля надати матеріали щодо структури власності енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, газопостачальників і газзбутів, а також ліцензованих Нацкомісією з тарифами теплопостачальних компаній.

Крім того, РНБО запитує «історії переходу прав власності на зазначені компанії у приватну власність».

У листі секретар Ради нацбезпеки просить прем’єра підготувати матеріали щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та щодо вдосконалення державного регулювання на відповідних ринках.

Фото: РНБО займеться постачальниками через підвищення комунальних тарифів

Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року Кабмін скасував пільговий тариф для населення в 90 копійок за перші 100 кіловат на годину. Тепер за них доведеться сплачувати повну вартість – 1,68 грн за кВт-годину.

НКРЕКП схвалила підвищення компанією «Укренерго» тарифу на передачу електроенергії в 2021 році до 309,8 грн/МВт-год. Зараз тариф становить 240,23 грн/МВт-год, він буде збільшений на 28,9%.

13 квітня Верховна Рада провалила голосування за постанови, якими Кабміну доручали повернути пільговий тариф на електроенергію, запровадити мораторій на підвищення тарифів на енергоносії і знизити тарифи на розподіл газу.

З 1 травня в Україні набув чинності закон про тарифи на комунальні послуги. Одна з важливих новацій документа – впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг, що дозволить комунальним підприємствам, які постачають тепло і гарячу воду, поліпшити свій фінансовий стан і гарантувати якість послуг для споживачів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня