Зв'язок з нами

ГРОШІ

ФОПів тимчасово звільнили від сплати єдиного соціального внеску

ФОПів тимчасово звільнили від сплати єдиного соціального внеску

ФОПів тимчасово звільнили від сплати єдиного соціального внеску

Фізичні особи-підприємці першої групи за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року звільнені від нарахування та сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Відповідна норма міститься у законі, який Верховна Рада ухвалила 4 грудня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба Державної податкової служби.

Як зазначається у повідомленні, ФОПи першої групи тимчасово звільняються від сплати ЄСВ за періоди з 01 по 31 грудня 2020 року, з 01 по 31 січня, з 01 по 28 лютого, з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2021 року за себе.

Згідно з Податковим кодексом, перша група – фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Документ спрямований на знищення дискримінації за колом платників. Згідно із законом, самозайняті особи, фізичні особи – підприємці, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати ЄСВ за місяці, у які роботодавець сплатив страховий внесок за них, з 1 січня 2021 року.

У травні 2020 року Верховна Рада в цілому ухвалила закон №2166 про внесення змін до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Кіровоградський окружний адмінсуд визнав незаконним нарахування ФОПам на спрощеній системі оподаткування боргу зі сплати ЄСВ за період без доходів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня