Зв'язок з нами

ГРОШІ

Фонд гарантування покриває менше половини суми вкладів фізосіб

Фонд гарантування покриває менше половини суми вкладів фізосіб

Фонд гарантування покриває менше половини суми вкладів фізосіб

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повністю покриває вклади до 200 тисяч гривень – ними володіють 98% клієнтів. Сума таких вкладів у банках-учасниках складає 227,1 мільярда гривень, що становить менше половини усіх вкладів фізосіб (39%).

Загальна ж сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках-учасниках Фонду гарантування станом на 1 грудня збільшилась на 7,33 млрд  за місяць до 582,39 млрд грн..

«Частка ФОП у структурі вкладників становить 3,2%, а сума їх вкладів на 1 грудня 2020 року склала 45,71 млрд грн (7,8% від загальної суми вкладів). З 1 січня 2017 року під гарантії ФГВФО підпадають вклади фізичних осіб-підприємців. Станом на 1 грудня 2020 року у реєстрі учасників Фонду гарантування нараховувалося 73 банка», – зазначив ФГВФО.

Також Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) хоче в 2021 році розширити свої гарантії відшкодування на небанківські фінансові установи. У відомстві продовжують працювати над створенням єдиної системи забезпечення всіх установ, які мають право залучати вклади від населення.

У НБУ заявили, що розмір гарантованої суми відшкодування депозитів треба підняти утричі з 200 тис. грн до 600 тис. грн через інфляцію, зростання середніх розмірів депозитів та доходів населення.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня