Зв'язок з нами

COVID-19

Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Фаворов пояснив, як проводиться розробка української вакцини від коронавірусу

Український кандидат у вакцини може дати імунну відповідь, що перевершує існуючі на цей момент вакцини. Українські вчені своє завдання виконали, наразі черга за державою і початком виробництва.

«Запропонована вакцина в Україні дає чудову відповідь антитіл, не тільки відповідну, а, можливо, і таку, що перевершує інші існуючі вакцини. Ці антитіла є нейтралізуючими, вірус гине, не в змозі розмножуватися. Наявність нейтралізуючих антитіл у людей буде захищати їх від інфекції. Ми свою справу зробили. Українські вчені, винахідники, розробники, молекулярні біологи, які й створили ці білки, все зробили. Я був головним науковим консультантом», – розповів професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров’я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов в інтерв’ю УНН.

Він також зазначив, що після низки важливих зустрічей з керівництвом країни, розробка українського кандидата в вакцини не перейшла до найважливішого етапу – виробництва.

«Потім були важливі зустрічі: кілька з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим, і навіть з президентом Володимиром Зеленським. Всі підтримують, всі за. І ми як і раніше не перейшли до головного питання – питання виробництва. Тому що виробництво, яке в Україні є, цілком відповідає міжнародним стандартам виробництва, і ми знаходимося з ними в повному взаєморозумінні. Але, на жаль, без фінансування така робота не йде. (…) Адже це дуже важливе питання: без фінансування і без підтримки уряду наступний крок неможливий», – розповів він.

Епідеміолог підкреслив, що без початку виробництва першої партії вакцин проведення клінічного випробування неможливо.

«Таким чином питання про клінічні випробування стоїть таким чином: потрібно мати виробництво, і воно повинно відповідати міжнародному стандарту. Після того, як безпечно стерильна і передбачувано ефективна вакцина буде готова вже у вигляді лікарської форми, тоді можна буде приступити до клінічних випробувань», – повідомив він.

Нагадаємо, в Офісі президента Зеленського запевнили, що не цікавляться російською вакциною від COVID-19.

Академік НАН Сергій Комісаренко повідомив, скільки українців мають вакцинуватися для завершення епідемії.

Розробники повідомили, коли отримають дані про вакцину проти нового штаму COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня