Зв'язок з нами

ГРОШІ

Фармкомпанію Servier визнали винною у приховуванні побічних ефектів препарату

Фармкомпанію Servier визнали винною у приховуванні побічних ефектів препарату

Фармкомпанію Servier визнали винною у приховуванні побічних ефектів препарату

Суд Франції оштрафував одну з найбільших фармацевтичних компаній країни Servier на 2,7 мільйона євро, визнавши її винною в обмані і ненавмисному вбивстві через ліки проти діабету Mediator, які спричинили смерть близько 2 тисяч осіб.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на рішення суду.

Суд встановив, що компанія приховала потенційно смертельно побічні ефекти.

Крім того, колишній виконавчий директор Servier Жан-Філіп Сета був засуджений до чотирьох років тюремного ув’язнення умовно, а французьке агентство з ліків було оштрафовано на 303 тисячі євро.

Видання зазначає, що препарат Mediator був зареєстрований як засіб для лікування діабету, але його широко прописували як засіб для придушення апетиту, щоб допомогти людям схуднути. Його активна хімічна речовина відома як Benfluorex.

За даними міністерства охорони здоров’я Франції, застосування Mediator викликало пошкодження серцевого клапана, в результаті чого загинуло не менше 500 осіб, проте, як вказує The Guardian, за даними інших досліджень, число загиблих складає близько 2 тисяч. Ще тисячі пацієнтів, які приймали цей препарат, отримали серйозні захворювання серцево-судинної системи.

«Не дивлячись на те, що вони знали про ризики, яким піддавали протягом багатьох років, … вони (Servier, ред.) ніколи запобігали цьому і тому винні в обмані», – заявила голова кримінального суду Сільві Дауніс.

Як відомо, раніше словенського фармгіганта KRKA звинуватили в тому, що компанія понад 10 років займалася підкупом лікарів в Румунії.

За даними ЗМІ, компанія виплачувала лікарям близько 10% від вартості виписаних рецептів. Завдяки такій схемі KRKA різко підвищила продажу, а держава закуповувала препарати компанії на суму кілька мільйонів євро в рік.

У 2014 році Єврокомісія оштрафувала на 427,7 млн євро кілька фармацевтичних компаній, викритих у монопольній змові.

За даними Єврокомісії, компанії KRKA, Lupin, Teva, Matrix і Niche/Unichem домовилися з французьким фармгігантом Servier. Учасники угоди пообіцяли почекати з випуском своїх генеричних препаратів від тиску, які конкурували б з оригінальним препаратом «Периндоприл». В результаті KRKA заплатила 10 млн євро штрафу.

Читайте також:

Високий суд справедливості у Лондоні 19 березня, за заявою фармацевтичної компанії «Дарниця» арештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited, що виступає посередником у процедурі закупівлі ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (БХФЗ) фармацевтичної сировини у німецької компанії Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH.

З 27 березня виробників вакцин або власника реєстраційного посвідчення звільнили від цивільної відповідальності за будь-які наслідки щеплень. Набув чинності відповідний закон.

У Молдові з’явилися повідомлення про те, що у деяких районах місцеві посадовці щепилися поза чергою, тоді як вакцинація медиків затримується.

А Міністерство охорони здоров’я Німеччини у 2020 році придбало понад пів мільйона захисних масок у компанії, де працює чоловік міністра охорони здоров’я Німеччини Єнса Шпана.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня