Зв'язок з нами

СВІТ

Ердоган пояснив, чому Туреччину мають прийняти до ЄС

Ердоган пояснив, чому Туреччину мають прийняти до ЄС

Ердоган пояснив, чому Туреччину мають прийняти до ЄС

Турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган вважає, що вступ Туреччини до ЄС дозволить закрити прогалину, яка виникла після виходу Британії із Євросоюзу.

«Прийняття Туреччини в ЄС було б онтологічним вибором для союзу, це б допомогло ліквідувати прогалину, яка залишилася після Brexit», – сказав Ердоган, інформує місцевий канал NTV.

Також президент Туреччини заявив, що питання Східного Середземномор’я слід врегулювати таким чином, щоб врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін. Регіон має перестати бути ареною протистояння, наполягає Ердоган.

У 2018 році у Раді Європейського Союзу випустили резолюцію, в якій ідеться про те, що Туреччина почала віддаляться від вступу до ЄС. А президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Туреччина не зможе стати членом Євросоюзу, на що Ердоган відповів, що Анкару втомив процес очікування.  У Європарламенті закликали Європейську комісію призупинити переговори з Туреччиною про вступ країни до складу Євросоюзу.

Нагадаємо, 18 серпня Туреччина почала бурові роботи у Середземному морі, поблизу південно-західного узбережжя Кіпру. Це призвело до посилення напруги у її відносинах з Європейським Союзом, Грецією і Францією і збільшення військової присутності у регіоні. В кінці жовтня Туреччина розширила розвідку корисних копалин на спірній з Грецією та Кіпром шельфі. В Афінах розкритикували Анкару за такі дії і пообіцяли подати скаргу.

Туреччина планує також до 2023 року пробурити перші десять свердловин для видобутку природного газу на родовищі Сакар’я у Чорному морі. До 2028 року воно повинно забезпечити потреби країни.

У грудні країни-члени Європейського союзу погодили пакет санкцій проти Туреччини. Однак Туреччина ще на півроку продовжила роботу свого розвідувального судна у спірних водах Східного Середземномор’я.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня