Зв'язок з нами

ГРОШІ

Енергоатом готується судитись за втрачені активи в окупованому Криму

Енергоатом готується судитись за втрачені активи в окупованому Криму

Енергоатом готується судитись за втрачені активи в окупованому Криму

НАЕК Енергоатом хоче судитися за майно вартістю $100 млн, яке залишилося на території тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляє прес-служба Енергоатому, компанія направила в компетентні органи Росії повідомлення про виникнення спору на підставі порушення міжурядового договору про взаємний захист інвестицій від 1999 року. Суперечка стосується компенсації за втрачені активи Енергоатому в Криму, зокрема за Донузлавську вітроелектростанцію. Після отримання повідомлення російською стороною, у сторін буде шість місяців для врегулювання спірного питання в позасудовому порядку. Якщо вимоги Енергоатому РФ не задовольнить, суперечку передадуть на розгляд у міжнародний арбітраж. Для представлення інтересів української компанії був укладений договір з міжнародною юридичною компанією Shearman & Sterling LLP, яка раніше вже брала участь в аналогічних справах проти РФ і має досвід у вирішенні складних інвестиційних арбітражних суперечок.

Раніше у вересні 2019 року «Ощадбанк» отримав виконавчі документи для початку процедури стягнення з Росії збитку в $1,3 млрд плюс відсотки, завданого незаконною анексією Криму. Тоді фінустанова почала процедуру відшкодування втрат на території України.

26 листопада 2018 року Арбітражний суд у Парижі задовольнив вимогу «Ощадбанку» про компенсацію збитків, завданих у результаті анексії Криму з боку Російської Федерації. Сума відшкодування складе $1,3 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня