Зв'язок з нами

ГРОШІ

Експерти розповіли, як пандемія коронавірусу вплинула на світову торгівлю

Експерти розповіли, як пандемія коронавірусу вплинула на світову торгівлю

Експерти розповіли, як пандемія коронавірусу вплинула на світову торгівлю

У 2020 році обсяг світової торгівлі в зв’язку з пандемією коронавірусу скоротився на 32%. Поступово відновлюватися світова економіка почала тільки в другій половині минулого року.

Про це повідомив головний радник генерального директора Світової організації торгівлі (СОТ) Тім Йенді на форумі «Коронавірус: виклики і відповіді» в Києві.

«Пандемія коронавірусу серйозно вплинула на світову економіку і торгівлю … З точки зору глобальної торгівлі можна сказати, що вона скоротилася на 32%», – сказав Йенді.

Рейтингове агентство Fitch Ratings в грудні поліпшило прогноз падіння світового ВВП на 2020 рік – прогнозувалося, що глобальна економіка впаде на 3,7%. У той час як у вересні очікували падіння на 4,4%.

Всесвітній банк поліпшив прогноз зростання показників ВВП України в цьому році. Очікується підвищення на 3%, а в 2022 році – на 3,1% в порівнянні з минулими показниками.

За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, ВВП України за підсумками 2020 знизився на 4,8%. Зокрема, в жовтні-грудні ВВП впав на 2,5-3%.

Національний банк України поліпшив прогноз щодо падіння ВВП в цьому році. У першому кварталі показники знизяться на 0,1%, українська економіка повернеться до зростання на рівні близько 4,2% в 2021 році і 4% в середньостроковій перспективі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня