Зв'язок з нами

ГРОШІ

Експерт висловився щодо перспектив отримання Україною траншу  від МВФ

Експерт висловився щодо перспектив отримання Україною траншу  від МВФ

Експерт висловився щодо перспектив отримання Україною траншу  від МВФ

У Міністерстві фінансів запевняють, що є певний прогрес у переговорах з Міжнародним валютним фондом щодо майбутнього траншу.

Як зазначив у ефірі «24 каналу» інвестиційний банкір Сергій Фурса, Україна далека до виконання погодженої програми. Він зазначив, що не розуміє оптимізму Мінфіну щодо можливого траншу.

На його думку, наразі не варто очікувати просування у програмі, яку узгодив МВФ у червні 2020 року. Україна ніяк не просувається у двох важливих для фонду питаннях:

  • судова реформа;
  • антикорупційна інфраструктура.

Натомість Фурса пояснив, що Україна теоретично може отримати гроші від МВФ навіть без просування по програмі й без виконання зобов’язань.

«Україні та українській владі може дуже пощастити. Зараз МВФ під орудою G20 роздає всім країнам світу гроші. Фонд буде якось «імітувати» 650 мільярдів доларів», – пояснив банкір.

Зокрема передбачено, що українська частка становить 2,8 мільярда доларів. За його словами, це розв’язало б багато питань для України у 2021 році, однак це не означає, що виконання програми просувається.

Водночас банкір підкреслив, що Україна зобов’язана виконати умови МВФ. Це дозволить отримати обіцяні раніше гроші.

«Ми можемо цього року встигнути отримати навіть 2 транші у межах програми МВФ, але для цього потрібна політична воля»,– заявив Фурса.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що для відновлення співпраці з МВФ Україні доведеться провести реформи, які давно від неї вимагають – зокрема зробити дієвими і незалежними антикорупційні органи і суди.

Україна повинна повернути дефіцит бюджету на докризовий рівень, як тільки пандемія відступить і відновиться економіка, заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Уряд заклав гроші з траншей Міжнародного валютного фонду до бюджету, інших джерел надходження немає. Через це міністр фінансів вже «відчуває дискомфорт».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня