Зв'язок з нами

COVID-19

«Дистанція і маски не рятують від COVID-19»: що насправді встановили вчені

«Дистанція і маски не рятують від COVID-19»: що насправді встановили вчені

«Дистанція і маски не рятують від COVID-19»: що насправді встановили вчені

Дистанція і маски не рятують від COVID-19 за тривалого перебування в закритому приміщенні з добре перемішаним повітрям і з великою кількістю людей (потенційних переносників). Так би мав виглядати чесний заголовок в українських ЗМІ про нове дослідження Массачусетського технологічного інституту.

Зрозуміло, що ніхто такі довгі заголовки не пише. В угоду лаконічности журналісти висмикують щось одне та абсолютизують його, ніби ні про що інше взагалі не йдеться. Як наслідок маємо спотворене твердження — «дистанція і маски не рятують від COVID-19 у закритому приміщенні».

Здавалося б — майже те саме. Але вся суть саме в уточненні, без нього такий заголовок — не що інше, як маніпуляція, яка вводить в оману.

Дарма, що в самому тексті розписані всі деталі дослідження. Багато людей далі заголовка не читають. Справу зроблено — в соцмережах і месенджерах ширяться фейки від «атимасочників» — мовляв, маски не потрібно носити, оскільки вони все одно не захищають. Доведено науковцями!»

Насправді науковці цього і близько не стверджують. Можете самі в цьому переконатися, прочитавши дослідження https://bit.ly/3aG3rHg

Якщо не маєте часу, ми зробили це за вас.

Коротко і дуже спрощено переказуємо:

1. У дослідженні йдеться про три способи поширення:

— контактний (через поверхні і торкання обличчя);

— двометровий (через кашель та чхання) — тут допомагають дистанція та маски;

— повітряний — через перенесення віріонів (частин вірусу) в добре перемішаному повітрі у закритому приміщенні — тут частково допомагає хороша вентиляція.

2. На підставі інших досліджень автори дійшли висновку, що третій шлях (повітряний) робить найбільший внесок у поширення вірусу. Особливо у випадках так званих суперзаражень (коли інфіковані люди заражають дуже велику кількість оточуючих). Від цього шляху зараження (і тільки від нього) маски та дистанція вже не зарадять.

3. Але взагалі йдеться про тривале перебування з великою кількістю людей в одному приміщенні, якщо хоча б один із них потенційний переносник. Потужна вентиляція або відкрите повітря — найкращий спосіб вберегтися від інфекції.

4. Проте науковці не відкидають інших шляхів зараження. Від «двометрового» способу поширення вірусу дистанція та маски допомагають.

До речі, це дослідження частково узгоджується з рекомендаціями Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC). Там наголошують, що сама маска не може вберегти від зараження. Потрібно комбінувати різні превентивні заходи: мити руки, уникати скупчення людей, дотримуватися дистанції тощо https://bit.ly/3gzI2U9

Вердикт:

Заголовок «Дистанція і маски не рятують від COVID-19 у закритому приміщенні» — перебільшення та/або перекручування. До того ж це дослідження — теоретична розрахункова модель. Науковці цього не приховують. Тобто для повного розуміння ситуації потрібні практичні дослідження.

Матеріал опубліковано мовою оригіналу. Джерело: Facebook.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня