Зв'язок з нами

СВІТ

Двом журналісткам у Білорусі присудили два роки колонії

Двом журналісткам у Білорусі присудили два роки колонії

Двом журналісткам у Білорусі присудили два роки колонії

18 лютого суд у Мінську засудив журналісток телеканалу «Белсат» Дар’ю Чульцову і Катерину Бахвалову до двох років колонії. Їх затримали під час виконання професійних обов’язків – вони вели стрім з мітингу опозиції.

Як повідомляє TUT.bu, суд визнав дівчат винними в «організації масових заходів, що грубо порушують громадський порядок», і засудив кожну до двох років колонії загального режиму.

Журналісток затримали 15 листопада, коли в Мінську проходила акція пам’яті вбитого в ході протестів Романа Бондаренка. В той день влада як зазвичай повністю відключила в місті мобільний інтернет, тому Андрєєва і Чульцова вели стрім з квартири багатоповерхівки поруч з місцем проведення демонстрації, куди їх пустили власники. Потім акція була жорстоко розігнана, а двері квартири, в якій працювали журналістки, виламали озброєні спецназівці. Дівчат звинуватили в участі в акції протесту і непокорі силовикам, та відправили в СІЗО, де вони перебували до суду.

Жахливим, шокуючим і ганебним вже назвали суд і вирок в організації «Репортери без кордонів», представник Європейської служби зовнішніх дій Петер Стано, президент Польші Анджей Дуда, парламент Литви, президент Європейської федерації журналістів Могенс Бліхер-Бьеррегард, президент Міжнародної федерації журналістів Юнес Муджахід. Європейський мовний союз (EBU) закликав звільнити незалежних журналісток і припинити тиск на ЗМІ в Білорусі.

«Приголомшлива хоробрість. Будь ласка, більше ніяких «вкрай стурбований» від демократичних лідерів. Замість цього конкретні дії» – підписався під фотографією журналісток у суді колишній посол США в Росії Майкл Макфол.

Тим часом, в ЄС розглядають посилення санкцій щодо Білорусі і майже повну заморозку відносин.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв амністувати всіх політичних в’язнів. При цьому диктатор, знущаючись, запропонував спочатку довести, що такі ув’язнені є в країні.

У Білорусі суд покарав учасницю мітингів, яка розмалювала захисні щити військовослужбовців під час акції протесту в Мінську. 18-річну дівчину засудили до двох років колонії.

Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв новий Кодекс з питань адміністративної відповідальності. Він передбачає штрафи за використання біло-червоно-білого прапора.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня