Зв'язок з нами

ГРОШІ

Дві країни припинили бюджетну «блокаду» ЄС

Дві країни припинили бюджетну «блокаду» ЄС

Дві країни припинили бюджетну «блокаду» ЄС

Польща і Угорщина після переговорів з лідерами Європейського Союзу на саміті в четвер припинили бюджетну «блокаду» блоку і пакета відновлення економіки на 1,8 трлн євро. Доступ до фінансування дві країни зв’язали з дотриманням верховенства права.

Про це повідомляє Politico.

Варшава і Будапешт ризикували втратити мільярдні виплати, так як знаходяться під процедурами ЄС щодо підриву незалежності судів і засобів масової інформації. До кінця року в Раді Євросоюзу головує Німеччина, їй і вдалося укласти з двома країнами угоду, щоб зняти вето.

Сторонам вдалося досягти компромісу. Текст нового заходу залишиться незмінним, але не буде використаний, поки Угорщина і Польща не зможуть оскаржити його законність у вищому суді ЄС і отримати вирок. Угода також передбачає, що механізм застосовується тільки по відношенню до бюджету ЄС на 2021-2027 роки та фонду відновлення економіки.

Крім того, буде діяти окрема декларація, згідно із якою прив’язка верховенства права до фондів буде застосовуватися об’єктивно і тільки для забезпечення належного використання грошей ЄС, а не для покарання країн, повідомляє Reuters.

«Здоровий глузд взяв гору», – заявив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в своєму відео в Facebook, коментуючи досягнуті домовленості.

«Ми тільки що прийняли надійну угоду про механізм, який буде введений в дію, щоб поважати верховенство права. Європа йде вперед, об’єднана і несе свої цінності», – написав президент Франції Еммануель Макрон в Twitter.

На практиці впровадження механізму буде відкладено на кілька місяців, хоча можливо і на більший термін.

Раніше прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон допустив, що між його країною і Європейським союзом не буде підписано торгову угоду. За його словами, між ЄС і Британією можуть встановитися відносини як між Австралією і Євросоюзом – без угоди.

Євросоюз підтримав продовження на півроку економічних санкцій проти Росії за окупацію Криму.

В органах ЄС досягли політичної згоди про те, щоб зобов’язати онлайн-платформи, такі як Facebook і Youtube, видаляти «терористичний контент» протягом години після того, як надійшла така скарга.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня