Зв'язок з нами

СВІТ

Допомога Україні та стримування Росії: що включає бюджет США на 2021 рік

Допомога Україні та стримування Росії: що включає бюджет США на 2021 рік

Допомога Україні та стримування Росії: що включає бюджет США на 2021 рік

Бюджет США на 2021 фінансовий рік (починається 1 жовтня) передбачає 290 млн доларів на протидію впливу Росії, а також допомогу Україні на 250 млн доларів

Закон затверджено Конгресом США, сьогодні його підписав президент Дональд Трамп.

Гроші пропонується виділити на протидію впливу Росії і її спробам посіяти недовіру до демократичних інститутів у всьому світі.

Крім того, в бюджеті прописується заборона на фінансування діяльності, яка може сприяти стратегічним цілям РФ, і загрожує інтересам нацбезпеки США. Також Вашингтон виділяє гроші на підтримку програм розвитку демократій в РФ, країнах Європи, Євразії та Центральної Азії. Продовжується заборона на фінансування будь-якої діяльності з визнанням суверенітету Росії над окупованим українським Кримом.

При цьому 20 млн доларів будуть спрямовані на зміцнення демократії і громадянського суспільства в Центральній Європі, в тому числі на забезпечення прозорості, незалежних ЗМІ, верховенства закону, прав меншин і програм по боротьбі з антисемітизмом.

Конгрес також обмежив Мінторгу, Мін’юсту і NASA можливість придбання в Росії, Китаю, КНДР та Ірану різного роду інформаційних систем у зв’язку з ризиком кібершпіонажу та кіберзагрозами.

Директор ЦРУ протягом 100 днів має надати Конгресу доповідь про корупцію і корупційну діяльність великих бізнесменів з Росії, а також країн Східної Європи, які, зокрема, підтримують російський уряд.

Військова допомога Україні в 250 млн доларів надається в рамках ініціативи сприяння в сфері безпеки, яка піде на підтримку і допомогу Збройним силам України.

Крім того, документ містить положення про посилення санкцій проти російських трубопровідних проектів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Читайте також:

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2021 рік», ухвалений Радою 15 грудня.

Державний бюджет України на 2021 рік затверджено з дефіцитом в 247 млрд гривень, або 5,5% ВВП. Після 2020 року це друге рекордне негативне значення за 10 років.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня