Зв'язок з нами

До Софії Сапеги вперше з моменту затримання пустили адвоката

До Софії Сапеги вперше з моменту затримання пустили адвоката

До Софії Сапеги вперше з моменту затримання пустили адвоката

До росіянки Софії Сапеги, яку 23 травня затримали разом з Романом Протасевичем в аеропорту Мінська, вперше пустили адвоката.

За словами адвоката Олександра Філановича, дівчина перебуває у мінському СІЗО №1, повідомляє «МБХ медиа».

«Вона виглядає бадьорою і здоровою. За її словами, жодне фізичне насильство до неї з моменту затримання до теперішнього часу не застосовувалося. Вона не втрачає бадьорості духу і сподівається на швидке вирішення ситуації», – сказав адвокат.

Як повідомляє ВВС, Cофію Сапегу не затримували в мінському аеропорту за кримінальною справою про розпалювання соціальної ворожнечі (стаття 130 Кримінального кодексу), в рамках якого її 25 травня заарештували на два місяці та помістили у СІЗО КДБ.

23 травня, під час зняття Сапеги з рейсу Афіни-Вільнюс, дівчина не була оголошена в розшук, вона не перебувала серед підозрюваних у справі про заворушення.

Протокол і постанова про затримання Cапеги за статтею 130 Кримінального кодексу 23 травня не оформлялися, хоча її помістили в ізолятор тимчасово утримання на Окрєстина і тримали там до 25 травня, підкреслює неназваний співрозмовник видання. У суді, де адвокат Софії сьогодні, 28 травня, оскаржив її зняття з рейсу, документи про затримання дівчини також були відсутні. Адвоката з цими документами також ніхто не ознайомив.

25 травня Сапегу начебто відпустили з ізолятору, але насправді під конвоєм перевезли в офіс Головного слідчого управління СК. Саме там їй обрали запобіжний захід у вигляді взяття під варту в статусі підозрюваної за статтею 130 КК. Слідство вважає супутницю Романа Протасевича адміністратором телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі». Однак у матеріалах цієї справи документів про затримання Сапеги в аеропорту немає.

«Це означає, що Софія з доброї волі могла зійти з рейсу в Мінську, добровільно поїхала зі співробітниками правоохоронних органів і добровільно перебувала в ізоляторі на Окрєстина. Така версія сумнівна», – сказав мінський адвокат Антон Гашинський.

Нагадаємо, 23 травня військово-повітряні сили Республіки Білорусь примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair, що прямував рейсом Афіни – Вільнюс. Приводом стало повідомлення про наявність на борту літака бомби. Відразу ж після посадки, білоруські спецслужби затримали екс-головного редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його супутницю – росіянку Софію Сапегу, які летіли цим рейсом.

25 травня провладні канали поширили зняте силовиками відео з допитом Сапеги. На відео дівчина, яка ледь не плаче, каже в камеру, що є редактором телеграм-каналу «Чорна книга Білорусі», де публікувалися особисті дані співробітників органів внутрішніх справ.

Суд заарештував росіянку на два місяці.

Важливе Світ Статті Закрите небо і жорсткі санкції: як світ реагує на захоплення Протасевича та що чекає на РБ 26/05/2021

28 травня суд Партизанського району Мінська відмовив у задоволенні скарги на затримання росіянки. Засідання проходило в закритому режимі, адвокату не було надано документи про затримання Сапеги.

Політичний експерт Дмитро Снєгирьов не виключив, що затримання Романа Протасевича могли посприяти кандидат у президенти Білорусі Світлана Тіхановська й інші лідери білоруської опозиції, що пов’язані з Росією.

Аналітик також припустив, що затримання Протасевича може бути операцією спецслужб РФ для ізоляції Білорусі від світу і нав’язування диктатору Олександру Лукашенку умов нового «Союзного договору» між державами.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня