Зв'язок з нами

До роковин Чорнобиля хакери повідомили про загрозу аварії на Білоруській АЕС

До роковин Чорнобиля хакери повідомили про загрозу аварії на Білоруській АЕС

До роковин Чорнобиля хакери повідомили про загрозу аварії на Білоруській АЕС

25 квітня хакери зламали офіційний сайт Білоруської АЕС. На ньому залишено попередження від імені працівників станції про можливу катастрофу.

Текст з попередженням з’явився напередодні 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС на першій сторінці сайту недавно зданої в експлуатацію Білоруської АЕС. У Міненерго вже заявили, що сайт був зламаний невідомими.

До роковин Чорнобиля хакери повідомили про загрозу аварії на Білоруській АЕС

У тексті з попередженням «небайдужі співробітники БелАЕС» нагадали про численні аварії під час будівництва станції і після її запуску, до якого вона була не готова. І через це на ній в будь-який момент може статися трагедія. «Раніше багато говорили: АЕС – бомба уповільненої дії. Ми змушені спростувати це і заявити: АЕС – міна, на яку вже наступили. Варто підняти ногу і вона вибухне. Зараз все тримається суто на професіоналізмі наших фахівців. І на удачу. Але удача – дуже мінлива річ. Ситуація погіршується з кожною годиною і ми не маємо жодних гарантій в завтрашньому дні», – йдеться в повідомленні. Також автори тексту визнають, що вирахувати їх для місцевого КДБ – справа часу, проте вони свідомо зважилися на цей крок, адже на кону майбутнє їхніх дітей.

Раніше Литва направила ноту протесту Білорусі через запуск АЕС в Островці. У ноті засуджуються безвідповідальні дії Білорусі, які підсилюють ядерну загрозу і загрозу навколишньому середовищу не тільки в Білорусі чи Литві, але і у всій Європі. На наступний день після відкриття на БелАЕС стався вибух трансформаторів напруги.

У 2019 влада Литви виділила кошти для створення стратегічного запасу медикаментів на випадок викиду радіації з білоруської атомної станції. Під час її будівництва, яке проводить російський «Росатом», вже було кілька аварій, які намагалися приховати.

Раніше депутати литовського парламенту прийняли закон про те, що БелАЕС є загрозою національній безпеці країни. Також Департамент держбезпеки Литви вніс Білорусь у топ-3 країн, які становлять загрозу національній безпеці держави. А президент Литви Даля Грібаускайте назвала Островецьку АЕС «геополітичною зброєю» і такою, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам.

Наприкінці серпня 2020 року Президенти Литви і Естонії Гітанас Науседа і Керсті Кальюлайд домовилися добиватися єдиної позиції Балтійських країн в питанні про відмову купувати електроенергію з БелАЕС.

Повідомляється, що мешканцям Вільнюса з жовтня роздаватимуть безкоштовні таблетки йодованого калію на випадок аварії на Білоруській АЕС, повідомила мерія литовської столиці.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня