Зв'язок з нами

ГРОШІ

До кінця року ставки по кредитах і депозитах зростуть

До кінця року ставки по кредитах і депозитах зростуть

До кінця року ставки по кредитах і депозитах зростуть

Національний банк України обґрунтовано підвищив облікову ставку, що призведе до зростання ставок по депозитах і кредитах до кінця поточного року. У першому півріччі 2022 року розмір облікової ставки може бути знижено. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Експерт вважає рішення Нацбанку «абсолютно раціональним, правильним і своєчасним», яке обумовлено зростанням інфляції. Він також прогнозує зростання ставок по депозитах і кредитах у другому півріччі 2021 року трохи менше, ніж на 1%.

Водночас, аналітик не виключив, що НБУ може знизити розмір облікової ставки наступного року.

До кінця року ставки по кредитах і депозитах зростуть

Сергій Фурса інвестиційний банкір

«Подальше підвищення або зниження ставки буде залежати від динаміки інфляції. Поки що Нацбанк не прогнозує подальшого підвищення облікових ставок у поточному році. З другого кварталу 2022-го року, після того, як інфляція перейде під контроль, усі чекають, що Нацбанк може почати знижувати розмір облікової ставки»

Нагадаємо, Нацбанк вирішив з 16 квітня підвищити облікову ставку з 6,5% до 7,5% річних. Рішення ухвалене для сповільнення інфляції у другому півріччі і повернення її до показника 5% у першому півріччі 2022 року.

5 березня Нацбанк підвищив облікову ставку з 6,0 до 6,5% річних. Ставка підвищилася вперше з квітня 2019-го.

Раніше в НБУ повідомили, що для ослаблення фундаментального інфляційного тиску і збалансування очікувань, облікову ставку доведеться підвищувати і надалі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня