Зв'язок з нами

Дмитро Яковлєв, IBOX Bank: про GR-кейси у банківській системі України та державний запит на технологічність банків

Дмитро Яковлєв, IBOX Bank: про GR-кейси у банківській системі України та державний запит на технологічність банків

Дмитро Яковлєв, IBOX Bank: про GR-кейси у банківській системі України та державний запит на технологічність банків

Минулого тижня топ-менеджмент транзакційного банку IBOX Bank відвідав V міжнародний GR-Форум в Стамбулі. На ньому експерти сфери government relations ділилися досвідом взаємодії бізнесу і держави і навіть обговорювали «українську перспективу» таких відносин. На наші запитання щодо взаємодії держави та банківської системи у форматі бліц-інтерв’ю відповів директор з розвитку інноваційного бізнесу АТ «АЙБОКС БАНК» Дмитро Яковлєв.

Наскільки добре, на вашу думку, зараз побудовані процеси відносин держави і бізнесу в плані просування інновацій? Які головні прориви і бар’єри ви могли б назвати?

Дмитро Яковлєв: Коли хтось говорить, що в Україні немає динаміки, змін та ін, то, ймовірно, це оцінка якоїсь локальної галузі бізнесу, а не всієї економіки. За останні 7-8 років банківська система пережила радикальні зміни. Так, непрості, так, було важко. Однак зараз можна з упевненістю сказати, що в плані просування інноваційних фінансових сервісів регулятор повністю підтримує як банки, так і небанківські фінустанови.

У цього є дві прості причини. По-перше, українська фінансова система повинна бути інтегрована в загальноєвропейську. Іншого шляху у нас просто немає. Тому ми всі поступово, але неминуче рухаємося до PSD 2, відкритого банкінгу, впроваджуємо дистанційну верифікацію клієнта. Є вимоги платіжних систем Mastercard і Visa за тим же 3DS 2.1 і багато інших питань, які «рухають» вперед як окремі банки, так і всю банківську систему. В цьому і є головний прорив – у високій швидкості змін і зростаючих вимогах до технологічності основних фінансових процесів.

Серед основних бар’єрів – нормативна база. Але, знову ж таки, це не глуха стіна, а швидше сходи, по яким кожен учасник ринку повинен пройти правильно: не перестрибуючи сходинки і не зупинившись на півдорозі.

Говорячи про Мінцифру – в Україні не залишають спроби запустити повноцінну роботу PayPal і Stripe. В інтерв’ю виданню «Процес» ви казали, що більше впевнені в позитивному результаті для Stripe. Чому?

Дмитро Яковлєв: Тому що Stripe в цілому лояльніше до нових ринків і у компанії немає досвіду затяжного спілкування з кількома українськими урядами або ініціативними групами. До того ж, Stripe ніколи не заявляв, що Україна не є пріоритетним регіоном для них – а PayPal подібні заяви робив.

Однак є важливий момент щодо кожної з цих компаній. Я вже говорив, що зі стартом роботи в Україні PayPal і Stripe принесуть в нашу країну політику низьких інтерчейнджів, і будуть пропонувати еквайринг не тільки українських банків, а й зарубіжних. Їх вартість і безпека послуг набагато дешевше і якісніше. При цьому нещодавно Національний Банк України підписав меморандум з Visa і Mastercard про поетапне зниження комісії інтерчейдж. Це цілком може говорити про реалізацію зрозумілого GR-кейсу, мета якого не тільки підтримати ритейл, а й підготувати ринок до виходу нових гравців.

Дмитро Яковлєв, IBOX Bank: про GR-кейси у банківській системі України та державний запит на технологічність банків

У своєму коментарі на тему просування України технологічних продуктів ви посилалися на взаємодію з «Дією». Які спільні проекти ви плануєте?

Дмитро Яковлєв: Як я вже говорив, впровадження інноваційних продуктів в Україні тільки в останні роки отримало централізоване «державне замовлення», виражене в діяльності Міністерства цифрової трансформації. Завдяки йому ми можемо реалізовувати продукти на основі цифрового підпису в «Дія», Bank ID НБУ, відеоідентифікації і т.п.

На даний момент найбільш пріоритетним проектом є цифровий підпис. У ньому простий і зрозумілий API, який на місяці прискорив роботу всіх банків по запуску електронних продуктів. У клієнта є «майстер-ключ» до всіх фінансових послуг: зручний для клієнта, зрозумілий для регулятора і готовий до адаптації всередині банків.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня