Зв'язок з нами

ГРОШІ

Депутати схвалили передачу державних земель місцевим громадам

Депутати схвалили передачу державних земель місцевим громадам

Депутати схвалили передачу державних земель місцевим громадам

Верховна Рада ухвалила комплексний закон про дерегуляцію у сфері земельних відносин, що вносить зміни до Земельного кодексу та містить понад 100 статей – зокрема, про передачу державних земель громадам і перегляд повноважень Геокадастру.

За ухвалення законопроекту №2194 у другому читанні та в цілому проголосували 284 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів, повідомляє УНІАН.

Законопроект передбачає передачу державних земель за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання його функцій) у комунальну власність сільських і міських рад або територіальних громад. Також їм передаються повноваження по зміні цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

Крім того, пропонується переглянути повноваження Державної служби з питань картографії, геодезії та кадастру.

«Сьогодні функції державного контролю за використанням та охорони земель належать Держгеокадастру України і виконуються ним неефективно», – йдеться у пояснювальній записці.

До законопроекту надійшло 3128 пропозицій і поправок, переважно від депутатів з фракцій «Опозиційна платформа – За життя» та «Батьківщина», що затримало прийняття законопроекту в другому читанні майже на півроку.

Нагадаємо, 25 вересня 2019 року Кабінет міністрів схвалив законопроект про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі і скерував документ до парламенту.

13 листопада Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10).

31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроект у другому читанні та в цілому. Документ передбачає скасування з другого півріччя 2021 року дії мораторію на продаж аграрної землі.

28 квітня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі. Документ набуває чинності з 1 липня 2021 року.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня