Зв'язок з нами

COVID-19

Чорногорія дала згоду на ввезення російської вакцини «Спутник V»

Чорногорія дала згоду на ввезення російської вакцини «Спутник V»

Чорногорія дала згоду на ввезення російської вакцини «Спутник V»

Чорногорський інститут ліків та виробів медичного призначення видав дозвіл на імпорт в країну російської вакцини від коронавірусу «Спутник V».

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на RTCG.

«Діючи відповідно до рішення уряду про умови надання згоди на закупівлю вакцини» Спутник V «, Інститут ліків та виробів медичного призначення на прохання медичного закладу «Аптека Чорногорії» 11.02.2021 видав згоду на закупівлю, тобто імпорт вакцини Sputnik V (Gam-COVID-Vac)» – йдеться у заяві інституту.

Згода була видана відповідно до статті 5 Закону про лікарські засоби, яка передбачає, що згода на ввезення лікарського засобу, який не зареєстрований у Чорногорії, видається для медично обґрунтованих потреб, тобто у випадку епідемій.

В інституті додали, що згода видана відповідно до статті 8, відповідно до якої уряд вживає заходів щодо постачання ліків у випадках надзвичайних ситуацій та інших особливих ситуацій та прописує спеціальну процедуру та умови надання дозволу на закупівлю ліків.

Раніше прем’єр Чехії Андрей Бабіш заявив, що Чехія не буде наслідувати приклад Угорщини, яка першою з країн ЄС почала використовувати російську вакцину ще до офіційного схвалення.

А високий представник ЄС з закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель  висловив сподівання, що російська вакцина отримає схвалення європейського регулятора.

Читайте також:

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав не купувати вакцину у тих, хто потім на ці гроші буде вести війну на Донбасі.

Кабінет міністрів України видав постанову, якою заборонив реєстрацію вакцин від коронавірусу розробки та виробництва держави-агресора.

Китайська компанія Sinovac подала заявку на екстрену державну реєстрацію в Україні вакцини від COVID-19 під зобов’язання для екстреного медичного застосування. Використання препарату вже було дозволено компетентними органами Туреччини, Бразилії, Китаю та Індонезії.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня