Зв'язок з нами

ГРОШІ

Чеський віце-прем’єр хотів шантажем витребувати у Москви вакцину і зустріч Путіна з Байденом – ЗМІ

Чеський віце-прем'єр хотів шантажем витребувати у Москви вакцину і зустріч Путіна з Байденом - ЗМІ

Чеський віце-прем’єр хотів шантажем витребувати у Москви вакцину і зустріч Путіна з Байденом – ЗМІ

Чеські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела в уряді, що віце-прем’єр країни Ян Гамачек планував запропонувати Москві зам’яти справу про диверсію на складі зброї в обмін на мільйон доз вакцини «Супутник V». Плюс він хотів, щоб зустріч Путіна і Байдена пройшла в Празі.

Про це написало видання Seznam Zprávy з посиланням на слова учасників наради, в якій брали участь дипломати і представники силових структур. Зустріч пройшла 15 квітня в кабінеті Гамачека, коли той тимчасово виконував обов’язки міністра закордонних справ, і напередодні його візиту в Москву, де він планував домовиться про постачання російської вакцини «Супутник V». Гамачек розповів учасникам наради про свій план – пообіцяти Москві відстрочити розслідування справи про підірвані російськими спецслужбами склади зі зброєю в обмін на мільйон доз вакцини «Супутник V» і згоду Росії провести зустріч президентів РФ і США Володимира Путіна і Джо Байдена в Празі.
За словами свідків розмови, коли люди, які зібралися в кабінеті віце-прем’єра, почули умови угоди, вони виступили проти таких домовленостей, після чого Гамачек відмовився від свого задуму.

Сам Гамачек в бесіді з журналістами назвав все вищесказане нісенітницею і спекуляціями, «які ніхто з учасників [зустрічі] не підтвердив і не міг підтвердити, тому що такого не було».

18 квітня влада Чехії офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетице та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

У відповідь Москва висловила протест і вислала з країни 20 чеських дипломатів

Слідство припускає, що вибух на складах у селищі Врбетице у 2014-му році може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році отруїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також заперечував поставки озброєнь в Україну під час агресії РФ на Донбасі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня