Зв'язок з нами

СВІТ

Чеський парламент розслідуватиме держзраду президента

Чеський парламент розслідуватиме держзраду президента

Чеський парламент розслідуватиме держзраду президента

Загравання чеського президента Мілоша Земана з Кремлем на фоні скандалу з вибухом на складах у Врбетіце стануть предметом розслідування Сенату Чехії.

Про це заявив глава верхньої палати парламенту Мілош Вистрчіл, передають Novinky.cz. «Я припускаю, що ми, як мінімум, розглянемо можливість подачі заяви про державну зраду. Але, в першу чергу, потрібно зібрати воєдино і подивитися, як експерти бачать ситуацію», – сказав Вистрчіл. Відповідний конституційний позов про держзраду може бути розглянутий 27 квітня.

Інформацію також підтвердили сенаторський клуб ODS і TOP 09 в Twitter. Позов буде розглянутий у вівторок. «Кроки, зроблені президентом Республіки в останні дні, показують, що президент діє не в інтересах Чеської Республіки. Це вже неможливо не помітити», – йдеться в повідомленні.

Зокрема президента обвинувачують у тому, що він оприлюднив частину подробиць секретного розслідування про вибухи в Врбетіце, але зробив це так вибірково, щоб виправдати росіян. За словами низки опозиціонерів, своєю заявою Земан відкрив двері російської дезінформаційною кампанії і підіграв противнику, поставив під сумнів уже відомі дані і роботу чеських спецслужб, а також збрехав на користь російської сторони.

Нагадаємо, Мілош Земан давно відомий своєю проросійською позицією, чеські активісти через це піднімали на флагштоку перед його резиденцією червоні труси замість президентського штандарта. Земан також послідовно виступає проти України і антиросійських санкцій.Раніше 18 квітня влада Чехії офіційно звинуватила Росію у причетності до вибуху військових складів у Врбетице та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

У відповідь Москва висловила протест і вислала з країни 20 чеських дипломатів

Слідство припускає, що вибух на складах у селищі Врбетице у 2014-му році може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році отруїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також заперечував поставки озброєнь в Україну під час агресії РФ на Донбасі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня