Зв'язок з нами

COVID-19

Через конфлікт МОЗ хоче змінити закупівельника вакцин від коронавірусу

Через конфлікт МОЗ хоче змінити закупівельника вакцин від коронавірусу

Через конфлікт МОЗ хоче змінити закупівельника вакцин від коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я змінить закупівельника вакцин від коронавірусної хвороби ДП «Медичні закупівлі». Дописи гендиректора ДП Арсена Жумаділова у соцмережах стосовно процесу закупівель дискредитують країну.

«Останні дні в мережі шириться кілька нових зрад, які не тільки вводять в оману вас, а ще і підривають репутацію України на міжнародній арені. Мова йде про дописи в соціальних мережах директора ДП «Медзакупівлі» Арсена Жумаділова. … Хочу підкреслити, що своїми дописами та висловлюваннями автор дискредитує нашу державу перед міжнародною спільнотою. Це перше. По-друге, цими дописами він реально почав погіршувати наші позиції в перемовинах, і це не жарти. Саме тому така реакція. Я думаю, що найближчим часом ми змінимо компанію, яка буде безпосередньо виконувати технічну функцію щодо закупівлі вакцин, тому що ми не можемо ставити під ризик забезпечення вакцинами України», – сказав на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, МОЗ веде перемовини з виробниками вакцин з травня 2020 року. Уже досягнуто домовленостей з глобальною ініціативою COVAX, яка в першому півріччі 2021 року надасть Україні 8 млн доз вакцини. А також перемовини з топ-виробниками вакцин, які знаходяться на третій стадії клінічних випробувань вакцини або вже проводять її реєстрацію в своїй країні або в країнах з жорсткою регуляторною політикою.

Міністр додав, що до процесу перемовин долучені МЗС, Президент України Володимир Зеленський, який веде перемовини з очільниками держав, де виробляються вакцини, міністр охорони здоров’я безпосередньо спілкується з міністрами охорони здоров’я цих країн, оскільки потужності для виробництва вакцини обмежені, а попит надвисокий.

Нагадаємо, в Україні з 8 по 24 січня посилять карантин. В цей період буде заборонена повноцінна робота кафе і ресторанів, торгових центрів, діяльність театрів, кінотеатрів та інших розважальних закладів.

Раніше повідомлялося, що з 14 грудня українські підприємці і наймані працівники, які будуть змушені закритися через локдауна в січні, зможуть подати заявку на одноразову грошову допомогу від держави в розмірі 8000 гривень.

Кабінет міністрів оприлюднив перелік карантинних обмежень, які почнуть діяти з 19 грудня. До нинішніх заборонам «помаранчевої зони» карантину додадуться ряд нових.

Конституційний суд України відмовився відкривати конституційне провадження в частині подання нардепів, в якому оскаржують карантин вихідного дня.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня