Зв'язок з нами

СВІТ

Чехія висилає російських дипломатів та піднімає справу Врбетіце на рівні ЄС

Чехія висилає російських дипломатів та піднімає справу Врбетіце на рівні ЄС

Чехія висилає російських дипломатів та піднімає справу Врбетіце на рівні ЄС

Чехія вирішила вислати з країни 18 російських дипломатів, яких ідентифікували як співробітників спецслужб РФ. Також Чехія на засіданні глав МЗС ЄС 19 квітня підніме питання підриву російськими агентами складу боєприпасів у Врбетіце у 2014 році, повідомив міністр закордонних справ Чехії Ян Гамачек.

У РФ видворення своїх дипломатів з Чехії назвали «фокусом». «Празі добре відомо, що відбудеться після подібних фокусів», – сказала речниця МЗС Росії Марія Захарова.

Окрім висилки російських агентів, правоохоронці оголосили в розшук двох громадян РФ – Олександра Петрова та Руслана Боширова, відомих за справою Скрипаля, , які у жовтні 2014 року були на території Чехії, повідомляє чеська поліція.

Вибухи на воєнних складах у Вребітце стались 16 жовтня 2014 року, тоді вибухнуло близько 10 тис кг боєприпасів, зокрема ракети середньої дальності, унаслідок події загинуло 2 осіб. Зараз чеська влада вважає, що російські спецслужби причетні до вибуху складу боєприпасів. 

 «Я проінформував наших послів в ЄС і в НАТО, щоб повідомили про справу Врбетіце. У понеділок буду говорити про це на засіданні глав МЗС ЄС», – заявив глава МЗС Чехії у соцмережах, передає Інтерфакс-Україна.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня