Зв'язок з нами

СВІТ

Бойові дрони вперше без наказу атакували людей

Бойові дрони вперше без наказу атакували людей

Бойові дрони вперше без наказу атакували людей

Під час війни в Лівії зафіксовано перший випадок бойового застосування безпілотників у повністю автономному режимі. Вони самі приймали рішення про атаку без безпосереднього наказу оператора.

Про це йдеться в доповіді експертної групи Ради Безпеки ООН по Лівії. Згідно з цими даними, бойові квадрокоптера-камікадзе Kargu-2 турецької компанії STM, вистежили і атакували відступаючих солдатів фельдмаршала Халіфи Хафтара, командувача Лівійської національної армією. При цьому смертоносні автономні системи озброєнь були запрограмовані на ураження цілей, що не вимагає зв’язку між оператором та зброєю: по суті, це було повноцінне застосування механізму автономного режиму наведення.

Автори звіту не уточнили, який був результат атаки, але якщо при цьому загинули люди, то це буде також перший випадок використання автономної зброї на основі штучного інтелекту для вбивства.

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала заборонити використання «роботів-вбивць».

Нагадаємо, у червні 2018 корпорація Google була змушена відмовитися продовжувати контракт на розробки в галузі штучного інтелекту для Пентагону. Приводом стали масові протести співробітників IT-гіганта, які дізналися, що в рамках проекту Maven проводилися дослідження з використання штучного інтелекту для аналізу відео з безпілотників, що є кроком до створення розумних дронів-убивць, які зможуть без контролю людини знищувати живі цілі.

У лютому 2019 ізраїльський концерн Israel Aerospace Industries випустив анімаційний промо-ролик, в якому показано застосування безпілотника-камікадзе Mini Harpy. Метою для нього виступив російський комплекс ППО С-400.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня