Зв'язок з нами

ГРОШІ

Bloomberg назвав країни, які швидко подолають коронакризу

Bloomberg назвав країни, які швидко подолають коронакризу

Bloomberg назвав країни, які швидко подолають коронакризу

Після пандемії коронавірусу швидше за всіх зможуть відновити свої економіки і вийти з кризи США і Китай.

Зокрема, через темпи вакцинації від коронавірусу, повідомляє Bloomberg.

На думку експертів, світова економіка почне відновлюватися вже в поточному році і динаміка буде позитивною. Зростання глобальної економіки складе рекордні за більш ніж 50 років 6,9%, зазначили у виданні.

Країною-лідером буде, перш за все, США, хороші результати покаже і Китай. А ось у Франції, Німеччині, Великобританії, Італії, Японії поки буде спостерігатися економічний спад.

Зазначимо, Всесвітній Банк поліпшив прогноз по економіці України. Банк краще оцінює перспективи економічного зростання України в 2021 році, але вказує на невизначеність через повільну вакцинацію.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд вважає, що світова економіка оговтається від кризи швидше, ніж це очікувалося раніше. Дадуться взнаки фіскальні заходи, запроваджені в багатьох країнах, сильний економічний поштовх з боку США й Китаю, а також фактор вакцинації.

Багатьом економікам, особливо з низькими доходами, потрібна додаткова допомога, що оцінюється у $200 мільярдів упродовж п’яти років, для боротьби з наслідками пандемії, а також $250 мільярдів, щоби повернутися до тенденції зростання. Для цього МВФ формує розширення обсягів Спеціальних прав запозичень (SDR) на $650 мільярдів з метою підтримки особливо уразливих країн-членів за рахунок збільшення їхніх резервів.

Раніше в Міжнародному валютному фонді констатували, що глобальна економіка відновлюється від коронакризи швидше, ніж очікувалося, однак це відновлення відбувається нерівномірно, а розрив між розвиненими економіками і країнами, що розвиваються, збільшується.

За прогнозом МВФ у січні, зростання світового ВВП у 2021 році очікується на 5,5% і у 2022 році – на 4,2%. Однак відновлення буде довгим і невизначеним.  Що стосується ЄС, то економіка союзу зростатиме на 4,2% у 2021 році, вважає МВФ.

Уряд України заклав гроші з траншів Міжнародного валютного фонду до бюджету, інших джерел надходження немає. Через це міністр фінансів вже «відчуває дискомфорт».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня