Зв'язок з нами

СВІТ

Білий дім застеріг союзників США від закупівлі російської зброї

Білий дім застеріг союзників США від закупівлі російської зброї

Білий дім застеріг союзників США від закупівлі російської зброї

Державний секретар США Ентоні Блінкен застеріг Туреччину та інших союзників США від закупівлі систем озброєнь у Росії. За такі закупівлі можуть застосовуватися санкції та це може спровокувати напружені зв’язки з Вашингтоном.

Як повідомляє The Hill, Туреччина веде переговори з Росією щодо другої закупки системи зенітної зброї С-400. Блінкен сказав, що країну може бути покарана згідно із Законом про протидію противникам Америки шляхом санкцій (CAATSA).

«Також дуже важливо надалі, щоб Туреччина і всі союзники та партнери США уникали майбутніх закупівель російської зброї, включаючи додаткові С-400. Будь-які значні договори з російськими оборонними структурами, знову ж таки, можуть регулюватися законом, CAATSA, і це окремо від санкцій, які вже були введені, і на додаток до них», – сказав Блінкен.

Раніше повідомлялося, що турецькі військові вперше випробували С-400 в районі чорноморського міста Синоп на півночі країни, проте досі це не підтверджувалося турецькою владою.

Нагадаємо, у 2017 році Туреччина уклала контракт з Росією на постачання чотирьох дивізіонів зенітно-ракетних комплексів С-400 на суму $2,5 млрд.

У липні 2019 року почалися постачання російських ЗРК С-400 для потреб турецької армії. Анкара пояснила, що контракт з Москвою «продиктований реаліями», оскільки повітряний простір Туреччини є незахищеним.

Плани придбати російські ЗРК викликали серйозне занепокоєння з боку США. Вашингтон заявив, що російська ракетна система була розроблена для знищення американських і союзних літаків, в тому числі винищувачів нового покоління F-35.

У НАТО неодноразово попереджали Туреччину, що російські С-400 несумісні з системою протиповітряної оборони Альянсу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня