Зв'язок з нами

ПОЛІТИКА

Більше масок. Що робити з медичними відходами

Більше масок. Що робити з медичними відходами

Маски заполонили світ

Австралійські експерти розробили спосіб переробки використаних масок для обличчя в матеріали для будівництва доріг.

  Один з викликів пандемії коронавірусу – масове збільшення відходів. Медичні маски та інші засоби індивідуального захисту забруднюють навколишнє середовище. Причому, маски використовують все активніше, в США, наприклад, вже вважають за краще надягати відразу по дві.   Як же боротися з таким забрудненням.  

Нова мода

  Фірмовим знаком нового президента Сполучених Штатів Джо Байдена є те, що він носить дві маски – медичну і тканинну. Під час його інавгурації в січні особи в подвійних масках були присутні всюди, починаючи з віце-президента Камали Гарріс і закінчуючи поетесою Амандою Гордман. Спокусі накладення шарів також піддався Том Круз на зйомках у Римі в листопаді минулого року і Демі Мур у Парижі в кінці січня.   У США все активніше ратують за два шари. І причиною тому є брак масок FFP2, доступні моделі яких, в основному, призначені для медперсоналу.   Такі рекомендації неофіційно дав доктор Фаучи, зірковий інфекціоніст, відомим своїми експертними висновками, представленими останнім семи президентам під час їх мандата. Дублювання масок функціонує як “фізичний заслін, який захищає від крапель і вірусів. Коли ви додаєте ще один шар, то, згідно зі здоровим глуздом, він буде більш ефективним”, – пояснив він.   Наразі висловлювання інфекціоніста не отримали підтримки Центрів з контролю і профілактики захворювань – федерального агентства міністерства охорони здоров’я США, яке очікує на результати досліджень, перш ніж зайняти позицію з даного питання.  

Більше масок. Що робити з медичними відходами

EPA Макрон теж носить дві маски  

Переробка

  Зараз щодня у всьому світі використовується близько 6,8 млрд одноразових масок. В Австралії запропонували використовувати маски для будівництва доріг.   Дослідження, проведене в Мельбурні, показало, що змішування 1% подрібнених масок з 99% RCA – recycled rubble – вторинного щебеню – відповідає стандартам цивільного будівництва доріг і тротуарів. Один кілометр ділянки дороги, покритий за цим рецептом, вимагає 3 млн масок, що еквівалентно 93 тонн сміття на звалищах.   RCA проводиться шляхом переробки будівельного сміття і сам по собі є сумішшю різних матеріалів. Дослідники виявили, що додавання в цю суміш маскового матеріалу не тільки запобігає появі відходів, а й робить матеріал більш жорстким і міцним.   Автор доповіді, доктор Мохаммад Саберіан, зазначив: “У цьому первинному дослідженні вивчалася можливість утилізації одноразових масок для обличчя для будівництва доріг, і ми були схвильовані, виявивши, що це не тільки працює, а й дає реальні інженерні переваги”.   “Ми сподіваємося, що це відчинить двері для подальших досліджень, щоб опрацювати способи управління ризиками для здоров’я і безпеки в великих масштабах, а також з’ясувати, чи підходять інші типи ЗІЗ для вторинної переробки”, – підкреслив він.   Випробування показали, що суміш стійка до навантажень, водонепроникна, не розкладається і не деформується. Маски знезаражуються простим антисептичним спреєм, потім їх на хвилину поміщали в мікрохвильову піч, в результаті чого знищувалося 99,9% вірусних частинок.    

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня