Зв'язок з нами

Білоруські силовики погрожували збити літак Ryanair – Латушко

Білоруські силовики погрожували збити літак Ryanair - Латушко

Білоруські силовики погрожували збити літак Ryanair – Латушко

Літак Ryanair був змушений приземлитися в Мінську після того, як спочатку йому погрожували білоруські силовики через диспетчерів, потім авіалайнер перехопив винищувач.

Про це повідомив член Координаційної ради білоруської опозиції Павло Латушко. «За нашими відомостями, білоруська сторона через диспетчерів загрожувала збити літак, якщо він не виконає екстрену посадку в Мінську», – написав він, вказавши, що цим справа не обмежилася, адже на перехоплення рейсу вилетів Міг-29 ВПС Білорусі.

«За відомостями НАУ, винищувач-перехоплювач ВПС Білорусі подав маневром умовний сигнал пілотам лайнера авіакомпанії Ryanair: Іди за мною. Капітан цивільного повітряного судна зобов’язаний був підкоритися. Капітан міг не підкоритися команді диспетчера, але при загрозі з боку військового літака – зобов’язаний», – говорить Латушко.

Влада Білорусі заявила, що винищувач вилетів, щоб «допомогти» авіалайнеру приземлитися. При цьому в мережу потрапили кадри з цим МіГом – він ніс на підвісках ракети повітря-повітря.

https://ua.news/wp-content/uploads/2021/05/Untitled-Project-139-Telegram-Horizontal.mp4

Нагадаємо, 23 травня ВПС Білорусі примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair рейсу Афіни – Вільнюс, потім білоруськими спецслужбами був затриманий опозиційний журналіст Роман Протасевич, який був серед пасажирів.

Сам Протасевич встиг повідомити, що в Афінах разом з ним сіли кілька людей, які вели за ним стеження – ймовірно співробітники КДБ Білорусі. Коли борт увійшов в повітряний простір Білорусі, вони вступили в конфлікт з екіпажем і вимагали посадки в Мінську, стверджуючи про бомбу на борту. Одночасно за розпорядженням президента Лукашенка на перехоплення пасажирського літака був піднятий винищувач МіГ-29 ВПС Білорусі. Після приземлення в Мінську спецслужби вивели пасажирів і затримали Протасевича.

Як нагадують журналісти, Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. Раніше СК Білорусі зажадав визнати редакцію Telegram-каналів Nexta екстремістами, а журналістів Протасевича і Путіло вимагали видати з Польщі.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький закликав ЄС негайно ввести санкції проти режиму Лукашенка за захоплення літака Ryanair і арешт журналіста Романа Протасевича.

Раніше президент Литви Гітанас Науседа зажадав звільнення Протасевича.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня