Зв'язок з нами

СВІТ

Білорусь відключила лінії електропередачі з Литвою

Білорусь відключила лінії електропередачі з Литвою

Білорусь відключила лінії електропередачі з Литвою

Білорусь відключила транскордонні лінії електропередачі (ЛЕП) з Литвою. В країні проводять випробування надійності білоруської енергосистеми.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики Білорусі, пише «БелТА».

Випробування проводяться для перевірки надійності роботи білоруської енергосистеми з урахуванням планованого виходу енергосистем країн Балтії з енергокільця БРЕЛЛ, що об’єднує Білорусь, Росію, Естонію, Латвію і Литву.

«У Білорусі почалися випробування енергосистеми з відключенням транскордонних ліній електропередачі з Литвою, – йдеться в повідомленні.

Раніше президент Литви Гітанас Науседа висловив стурбованість намірами Росії «поглинути» Білорусь», як незалежну державу.

Нагадаємо, під час візиту в Україну президент Литви Гітанас Науседа закликав Україну не купувати електроенергію Білоруської АЕС. Проект електростанції намагається використовувати для розширення свого впливу Росія.

Читайте також:

Литва розробляє план блокади поставок електрики з Білоруської АЕС в Островці, повідомив литовський міністр енергетики Дайнюс Крейвіс. Абміції литовської влади передбачають блокування поставок з БілАЕС  у межах усього ЄС.

Раніше Литва направила ноту протесту Білорусі через запуск АЕС в Островці. У ноті засуджуються безвідповідальні дії Білорусі, які підсилюють ядерну загрозу і загрозу навколишньому середовищу не тільки в Білорусі чи Литві, але і у всій Європі. На наступний день після відкриття на БелАЕС стався вибух трансформаторів напруги.

У 2019 влада Литви виділила кошти для створення стратегічного запасу медикаментів на випадок викиду радіації з білоруської атомної станції. Під час її будівництва, яке проводить російський «Росатом», вже було кілька аварій, які намагалися приховати.

Раніше депутати литовського парламенту прийняли закон про те, що БелАЕС є загрозою національній безпеці країни. Також Департамент держбезпеки Литви вніс Білорусь у топ-3 країн, які становлять загрозу національній безпеці держави. А президент Литви Даля Грібаускайте назвала Островецьку АЕС «геополітичною зброєю» і такою, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам.

Наприкінці серпня 2020 року Президенти Литви і Естонії Гітанас Науседа і Керсті Кальюлайд домовилися добиватися єдиної позиції Балтійських країн в питанні про відмову купувати електроенергію з БелАЕС.

Повідомляється, що мешканцям Вільнюса з жовтня роздаватимуть безкоштовні таблетки йодованого калію на випадок аварії на Білоруській АЕС, повідомила мерія литовської столиці.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня