Зв'язок з нами

Бельгія відкликає з Південної Кореї посла, дружина якого вдарила працівницю магазину. Інцидент потрапив на відео

Бельгія відкликає з Південної Кореї посла, дружина якого вдарила працівницю магазину. Інцидент потрапив на відео

Бельгія відкликає з Південної Кореї посла, дружина якого вдарила працівницю магазину. Інцидент потрапив на відео

Бельгія відкликає з Південної Кореї свого посла Пітера Лескуш’є через нещодавній інцидент з його дружиною.

На початку квітня жінка вдарила по обличчю працівницю магазину в Сеулі. Інцидент потрапив на камеру, але до відповідальності нападницю не могли притягнути через дипломатичний імунітет, повідомляє BBC.

Після публічного розголошення інциденту дружина бельгійського дипломата зустрілася з працівниками магазину та вибачилася за свою поведінку. Однак міністерка закордонних справ Бельгії Софі Вілмс все одно вирішила відкликати посла вже цього літа.

У МЗС Бельгії кажуть, що протягом трьох років роботи Пітер Лескуш’є сумнівно виконував свої обов’язки. Однак через ситуацію, що склалась, він не зможе надалі «безтурботно» працювати у Південній Кореї.

Окрім того, МЗС Бельгії відібрало у дружини посла дипломатичний імунітет, яким жінка хотіла скористатися, щоб уникнути покарання. Там кажуть, що сеульська поліція повинна мати змогу провести повноцінне розслідування.

Що сталося?

9 квітня у магазині одягу у Сеулі дружина посла Бельгії в Південній Кореї, 63-річна Сян Сюецю, вдарила працівницю по обличчю.

Коли жінка вийшла з магазину, одна з працівниць підійшла до неї, щоб перевірити, чи та не забрала магазинний одяг. Далі, як було видно з камер спостереження, Сюецю зайшла в магазин разом із дівчиною, де штовхнула та вдарила по обличчю іншу працівницю, яка намагалася втрутитися в конфлікт. Внаслідок цього дівчина отримала сильний забій щоки.

Правоохоронці стверджували, що жінка вдарила одну з працівниць магазину по обличчю, а іншу — по голові. Але, за їхніми словами, дружина дипломата вирішила не відмовлятися від імунітету.

Дипломатичний імунітет передбачає захист від кримінального переслідування. Відмовитися від нього може лише держава акредитації, а згода на це має бути «чітко висловленою».

Дипломатичним імунітетом користуються не тільки самі дипломати, а й їхні родини (якщо вони не є громадянами держави перебування) — це передбачає Віденська конвенція про дипломатичні зносини.

Читайте також:

У Росії попри режим російського президента Володимира Путіна, залишилися «світлі голови». Тому її приєднання до Європейського Союзу є цілком можливим, стверджує посол України у Берліні Андрій Мельник.

Посол України у Таїланді, Лаосі і М’янмі Андрій Бешта помер у ніч на 30 травня у віці 44 роки. Місяць тому його звільнили і він збирався повертатись в Україну. Губернатор провінції Сатун Еккарат Лисен та місцева поліція розповіли про причину смерті посла України.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня