Зв'язок з нами

ГРОШІ

Банки ЄС вирішили створити свою платіжну систему

Банки ЄС вирішили створити свою платіжну систему

Банки ЄС вирішили створити свою платіжну систему

Понад 30 найбільших європейських банків об’єдналися навколо створення платіжної системи, яка повинна стати конкурентом Mastercard, Visa, PayPal і Apple.

Як повідомляє Financial Times, в проекті створення Європейської платіжної ініціативи (EPI) беруть участь банки, через які проходить більше половини всіх платежів в Європі – ING, Deutsche Bank, BNP Paribas, UniCredit і Santander. «Ідея полягає в тому, щоб створити європейського платіжного чемпіона, який зможе протистояти PayPal, Mastercard, Visa, Google і Apple. Ми хочемо запропонувати альтернативу цій олігополії і дати торговцям і споживачам у Європі реальний вибір », – заявив глава Європейської платіжної ініціативи Йоахім Шмальцль. Новий сервіс можна буде використовувати для оплати в магазинах і онлайн, операцій між споживачами і для зняття грошей в банкоматах. Торгову марку для нього ще не вибрали, поки учасники проекту вже інвестували в нього 30 млн євро, а всього в EPI потрібно вкласти кілька мільярдів євро. До осені спонсори будуть вирішувати, чи розвивати проект далі, додав Шмальцль. Якщо вони дадуть добро, перші електронні платежі між споживачами в режимі реального часу можуть запустити на початку 2022. Інші платіжні інструменти можуть з’явитися в новому сервісі в другій половині 2022.

Проект підтримує Європейська комісія і фінансові регулятори єврозони, вбачаючи в ньому шлях здобуття незалежності від американців. Зараз в ЄС платежі за банківськими картками в основному обробляються американськими компаніями, чотири з п’яти транзакцій в Європі припадають на Mastercard і Visa. «Ніхто поодинці не може конкурувати з гігантами кредитних карт США. Це стане можливим, якщо ми об’єднаємося», – вважає глава EPI.

Тим часом, у Росії намагаються підготуватися до ймовірних санкцій Заходу, які можуть включати відключення від міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard.

У 2018 році на окупованому РФ півострові Крим перестали діяти карти Visa і MasterCard, хоча офіційне обслуговування зупинили ще у 2014-2015. Щоб обійти заборону, жителі Криму оформляють банківські картки «материкових» російських банків.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня