Зв'язок з нами

ГРОШІ

Байден заборонив інвестувати в 59 китайських компаній, включаючи Huawei

Байден заборонив інвестувати в 59 китайських компаній, включаючи Huawei

Байден заборонив інвестувати в 59 китайських компаній, включаючи Huawei

Президент США Джо Байден підписав указ про внесення 59 китайських компаній до «чорного списку». Серед них – одна з найбільших компаній у сфері телекомунікацій Huawei, підозрювана у шпигунстві на КНР.

Про це йдеться в повідомленні Білого дому.

Документ набирає чинності 2 серпня.

«Виконавчий указ дозволяє США забороняти інвестиції в китайські компанії, які підривають безпеку або демократичні цінності США і наших союзників. Указ не дозволяє інвестиціям США підтримувати китайський оборонний сектор», – йдеться в повідомленні.

Заборона поширюється також на виробника авіатехніки Aviation Industry Corporation of China, на телекомунікаційні компанії China Mobile Communications Group і China Telecommunications Corporation, China United Network Communications Group, а також на компанію з виробництва мікроелектроніки Semiconductor Manufacturing International Corporation.

Як відомо, Мінторг США включив Huawei в «чорний список» ще в 2019 році. Таке рішення було прийнято через те, що діяльність компанії суперечить інтересам національної безпеки США.

Раніше президент Сполучених Штатів підписав указ про введення в США режиму надзвичайної ситуації з метою захистити комунікаційні мережі. Раніше у Вашингтоні Huawei неодноразово звинувачували у створенні шпигунського обладнання.

Голова правління китайської компанії Huawei Го Пін заявив, що її бізнес неминуче буде порушено через санкції США.

У травні суд округу Колумбія у США визнав недійсним рішення Пентагону про внесення китайського виробника смартфонів та електроніки Xiaomi до «чорного списку» комуністичних китайських військових компаній» (CCMC). Тож заборона на американські інвестиції в Xiaomi була скасована.

Нагадаємо, у січні Сполучені Штати запровадили економічні санкції проти дев’яти китайських компаній, серед яких була й Xiaomi. Згодом Xiaomi оскаржила таке рішення у суді, назвавши «неконституційними» запроваджені обмеження.

У травні стало відомо, що США вилучать компанію Xiaomi з державного «чорного списку» підприємств, що працюють на військову промисловість Китаю.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня