Зв'язок з нами

ГРОШІ

Багатомільйонний кредит від ЄІБ: куди спрямують ці кошти

Багатомільйонний кредит від ЄІБ: куди спрямують ці кошти

Багатомільйонний кредит від ЄІБ: куди спрямують ці кошти

Європейський інвестиційний банк видав Україні 340 млн євро кредиту для відновлення об’єктів на сході країни. Так планують поліпшити умови для життя і ведення бізнесу в регіонах України, які постраждали від конфлікту з Росією.

Про це розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час форуму «Україна 30. Інфраструктура» 22 лютого.

«Ми залучили кредит у розмірі 340 млн євро від Європейського інвестиційного банку, який повинен поліпшити умови для життя і ведення бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах на сході України. Йдеться про 200-250 проєктів, це будівництво і відновлення ключової соціальної інфраструктури і, за нашими попередніми розрахунками, це буде впливати і принесе користь 13 мільйонам людей», – розповів міністр.

Зазначені проєкти стосуватимуться вільних частин Донецької та Луганської областей, а також сусідніх Харківської, Дніпропетровської, Херсонської і Запорізької. Крім того, мова йде про допомогу міським радам в інших регіонах, вони «отримають практичну допомогу у пом’якшенні наслідків конфлікту», зазначив Чернишов.

На яких умовах і на який термін було залучено кредит, міністр не уточнив. За даними Європейської комісії, в 2020 році Європейський союз надав 23 млн євро гуманітарної допомоги для сходу України. У січні Європейська комісія прийняла гуманітарний бюджет на 2021 рік у розмірі 1,4 мільярда євро, з них 28 млн євро виділили для України, Балкан та Кавказу.

Раніше повідомлялося, що наданий Угорщиною цільовий кредит в 50 млн євро на інфраструктуру Закарпаття «Укравтодор» має намір освоїти на дві дороги і міст.

Народні депутати прийняли в першому читанні законопроект № 2329, який скасують штрафи і пеню за кредитами і договорами позики для переселенців з окупованих територій Донбасу і Криму. Документ підтримали 333 парламентарія.

Всесвітній банк може надати Україні кредит у розмірі 30 мільйонів доларів в разі вакцинації 10 мільйонів пацієнтів з груп ризику. Загальний розмір фінансової допомоги складе 90 мільйонів доларів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня