Зв'язок з нами

СВІТ

Азербайджан запустив поставки газу в країни Європи в обхід РФ

Азербайджан запустив поставки газу в країни Європи в обхід РФ

Азербайджан запустив поставки газу в країни Європи в обхід РФ

Азербайджан почав комерційні поставки газу в країни Європи в обхід Росії. Поставки йдуть по Транс-Адріатичному газопроводу (TAP).

«Азербайджан почав комерційні поставки газу в Європу за допомогою TAP і тим самим досягнуто стратегічної мети в реалізації проекту Південний газовий коридор», – повідомляє «Інтерфакс-Азербайджан» з посиланням на Міністерство енергетики країни.

Також повідомляється, що Баку протягом 25 років буде щорічно поставляти в Європу більше 10 млрд кубометрів газу. Близько 8 млрд кубометрів буде отримувати Італія, решта – Греція, Болгарія та інші сусідні ринки.

Відзначимо, в цьому році завершилося будівництво TAP, загальна протяжність якого становить 878 км. Він є останнім компонентом проекту Південного газового коридору для прямих поставок азербайджанського газу в Європу.

Цей газопровід є однакової потужності із російським проектом «Турецький потік», морську ділянку якого недавно було завершено. Його будівництво передбачає два етапи. На першому буде запущена труба потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік для турецького ринку. Другий газопровід такої ж потужності, але вже для ринку Центральної та Південної Європи, повинен бути завершений у 2019 році.

Введення цього газопроводу в експлуатацію може привести до зниження обсягів газу, які прокачує «Газпром» через територію України в Південну Європу,  і експерти називають його більш небезпечний для України, ніж «Північний потік-2».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня